Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia į amatų, darbų ir pramogų dieną (0)

LLBM nuotr.

LLBM nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejus gegužės 23 dieną, penktadienį (nuo 10 iki 16 val.) kviečia į Amatų, darbų ir pramogų dieną.

Joje susipažinsite su senaisiais lietuvių amatais ir senoviniais kaimo darbais. Amatininkai ir muziejininkai dirbs ne tik miestelyje, bet ir kiekvieno etnografinio regiono sodybose.

Renginys yra įtrauktas į Lietuvos muziejų kelią, kuris šiais metais pavadintas „Atrastieji lobiai ir įmintos paslaptys“. Amatų, darbų ir pramogų diena yra labai įdomi vaikams ir jaunimui, nors kviečiami tiek maži, tiek dideli.

Dzūkijos sodybose bus vijamos virvės bei gaminami vaikų žaislai. Pagal senovinį receptą virsime kvietinę košę ir visus vaišinsime. Taip pat galėsite paragauti „ubagynės“.

Aukštaitijos kaime bus malami grūdai, kūrenama dūminė krosnis, verdama žolelių arbata ir kepama Sekminių kiaušinienė. Čia bus audžiamos juostos ir karpomi senoviniai karpiniai iš popieriaus. Taip pat smagi pramoga – pasivažinėjimas su arkliais. Suvalkijos sodyboje moterys gamins šarmą, kuriuo skalbs, rodys, kaip buvo lyginama žarijomis kaitinamu  lygintuvu, kaip buvo dažomi siūlai ir verpiama. Bus demonstruojamas siuvėjo amatas. Šalia sodybos bus ariama, akėjama, kerpamos avys, karšiama vilna.

Muziejaus miestelyje dirbs puodžiai, kalvis, pynėja, audėja, demonstruojamas gintaro apdirbimas, medžio tekinimas. Galėsite paragauti burnoje tirpstančių margablynių, lieti žvakes. Geležies krautuvėje matysite senovinius geležinius įrankius ir ūkyje naudojamus daiktus. Miestelyje šurmuliuos etnografinė viktorina, o Plokščių mokykloje – senovinės pamokos. Čia pat vyks Lidijos Graudinaitės – Kuodienės Mokyklinių piešinių 1936–1941 m. parodos atidarymas, kuriame dalyvaus ir pati autorė!

Žemaitijoje meistrai rodys, kaip senoviniu būdu tveriamos tvoros iš karčių ir žiogrių. Bus organizuojami liaudiški kaimo žaidimai vaikučiams ir jaunimui. Čia pat bus ruošiamasi šienauti: gaminami dalgiakočiai, žaginiai, bus plakami dalgiai. Vietoje pjaus rąstus, skaldys malkas ir kraus į kūgį. Norintys galės paragauti žemaičių gaspadinių virtos sriubos. Vaikučiams smagi pramoga – Kauno Kazio Binkio teatro, vaikų grupės spektakliukas „Buvo senis ir senutė“. Tai teatralizuotas žaidimas pagal lietuvių liaudies pasakas be galo. Režisierė – Nida Vita Glebauskaitė.

Bilieto kaina suaugusiems – 10 Lt; mokiniams, studentams, pensininkams (pateikus tai įrodantį dokumentą) – 5 Lt .

Renginio dienotvarkė

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė