Balinis vėžlys – griežtai saugoma rūšis (0)

efoto.lt | Aldo nuotr.

efoto.lt | Aldo nuotr.

Informacijos priemonėse pasirodė privačių asmenų ir kaimo bendruomenių inicijuoti kreipimaisi į Lietuvos piliečius, skatinantys ne tik stebėti balinius vėžlius, bet ir juos gaudyti, laikyti, kol atvažiuos šių skelbimų teikėjai ir juos paims ar nufotografuos.

Gamtosaugininkai ir Lietuvos mokslininkai pasipiktinę tokiais skelbimais, nes balinis vėžlys – viena rečiausių Lietuvos roplių faunos rūšių, nuo 1976 m. įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą, taip pat esanti Berno konvencijos (Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos išsaugojimo konvencija) ir Europos Sąjungos Buveinių direktyvos II ir IV prieduose. Rūšis įtraukta į griežtai saugomų rūšių sąrašą, jai gali pakenkti buveinių praradimas, o labiausiai – trikdymas, gaudymas, laikymas namuose.

Lietuvos gamtos fondas, mokslininkai ir gamtininkai savanoriai skiria daug dėmesio balinių vėžlių apsaugai. Šio fondo ir Metelių bei Veisiejų regioninių parkų pastangomis sutvarkyta, atkurta nemažai balinio vėžlio buveinių. Jau keletą metų, vykdant ES finansuojamą projektą, Lietuvos zoologijos sode perinami ir auginami iki amžiaus, leidžiančio juos paleisti laisvėn, iš pavojingų vietų paimtų dėčių jaunikliai.

Balinius vėžlius imti iš gamtos, juos gaudyti, laikyti, net fotografuoti jų buveinėse ar kiaušinių dėjimo vietose griežtai draudžiama, tą daryti gali tik Aplinkos apsaugos agentūros leidimus gavę asmenys. Už savavališkus veiksmus, galinčius pakenkti patiems rečiausiems, griežtai saugomiems gyvūnams, skiriamos baudos iki 1000 Lt.

Ministerija kreipiasi į visus Lietuvos piliečius, prašydama neatsiliepti į iniciatyvas, kurios gali kenkti gamtai ir ypač – saugomoms rūšims. Balinis vėžlys turi gyventi laisvėje. Visi, turintys duomenų apie šių roplių radavietes, juos gali pateikti Saugomų rūšių informacinei sistemai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė