„Žvaigždėtosios naktys“ Molėtų observatorijoje buvo tikrai žvaigždėtos (video) (1)

A.Zigmanto nuotr.

A.Zigmanto nuotr.

Nors ir lietingą gegužės 9-osios dienos pavakarį į Molėtų astronomijos observatoriją rinkosi ištikimiausi dangaus mylėtojai ir astronomijos mokslo gerbėjai.

Kaip ir kasmet, šįmet jau dešimtą kartą, juos subūrė bendras tikslas: pamatyti dangaus šviesulius, išgirsti naujienas, pajausti bendraminčių palaikymą, su kitais pasidalyti savo patirtimi.

Paskaitų ciklą pradėjo rašytojas, M. Romerio universiteto dėstytojas, rašytojas, Dr. Justinas Žilinskas. Jis papasakojo apie NSO ir ateivius fantastinėje lietuvių literatūroje. temą apie NSO toliau plėtojo psichologė-psichoterapeutė Dr. Asta Zbarauskaitė. Apie astronomijos elementus muzikinių grupių kūryboje įdomiai papasakojo, parodė bei įgarsino Andrius Rasimas, Žvėryno gimnazijos 10 klasės moksleivis. Įspūdžius apie aplankytas Europoje observatorijas susirinkusiems pateikė astronomijos mėgėjai Andrius Zigmantas ir Jonas Kaspariūnas. Apie ilgą, vingiuotą, bet įdomų vieno iš pirmųjų lietuviškų palydovų kelią į kosmosą papasakojo Laurynas Mačiulis. Dr. Kastytis Zubovas, Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkas užbaigė paskaitų ciklą su visus labai sudominusiu pasakojimu apie tai, kas gyvena mūsų Paukščių Tako galaktikoje.

Mažojoje observatorijos salėje ypač susidomėję klausėsi jaunieji astronomijos mėgėjai – jiems apie mėgėjiškų astronomijos stebėjimų pradmenis papasakojo gerai žinomas astronomas mėgėjas Darius Gasiūnas.

Vidurnaktį iškilmingai pažymėtos 10-osios „Žvaigždėtosios naktys“ – suvalgytas didžiulis šventinis tortas.

Mažai kas tikėjo, kad sutemus bus galima pasižvalgyti po žvaigždėtą dangų, tačiau netikėtai debesų šydas nuslinko ir pasirodė daugybė žvaigždžių, planetų ir pilnėjantis Mėnulis. Visas dangaus grožybes per teleskopus susirinkusiems parodė Vilniaus astronomų mėgėjų klubo „Albireo“ nariai.

httpv://youtu.be/7LXdsdXkfoI

httpv://youtu.be/8AV-GGu-Vm8

httpv://youtu.be/Qt4ArPVTcT0

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė