VRK svarstys ar leisti suvaržyti kandidato į Europos parlamentą tautininko G.Songailos laisvę (tiesioginė transliacija) (6)

Gintaras Songaila | R.Garuolio nuotr.

Gintaras Songaila | R.Garuolio nuotr.

Šiandien, gegužės 14 d. 17 val. Vyriausioji rinkimų komisja (VRK) svarstys ar leisti suvaržyti  kandidato į Europos parlamentą tautininko G.Songailos laisvę.

Gegužės 7 d. Vilniuje prasidėjo teismo procesas prieš Gintarą Songailą, tautininką, kandidatą į Europos Parlamento narius. Vyriausiasis policijos komisariatas balandžio 16 d. G.Songailai surašė administracinės teisės pažeidimo protokoląLaisvės ugnies akcijos prie Seimo organizavimą, pažeidžiant LR Susirinkimų įstatymo reikalavimus. Šiandien, praėjus savaitei šis klausimas perduotas svarstyti į VRK.

Jei teismas pripažintų, kad susirinkimo organizatoriai pažeidė įstatymo reikalavimus, pagal ATPK 188 (7) straipsnį maksimali bausmė, kuri gali būti pritaikyta G. Songailai – bauda iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų.

Teismas atsižvelgė į aplinkybę, kad Gintaras Songaila yra kandidatas į Europos Parlamentą (Tautininkų Sąjungos sąraše) ir turi neliečiamybę, todėl sustabdė tolesnį bylos nagrinėjimą ir kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją kad ši suteiktų leidimą suvaržyti G.Songailos laisvę.

VRK posėdis prasidės šiandien 17 val., o klausimas dėl kandidato į EP laisvės suvaržymo numatytas trečiuoju.

Tiesioginę transliaciją iš VRK žiūrėkite čia:

Policijos pareigūnų nuomone, po paskutinių Susirinkimų įstatymo pakeitimų jokie politinio pobūdžio susirinkimai po 22 val. nebeleidžiami, o Laisvės ugnies akcija prie Seimo vyko nepertraukiamai kiekvieną parą tarp kovo 11 ir kovo 25 dienos. Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai (Algirdas Endriukaitis, Romualdas Ozolas bei Gintaras Songaila) įstatymo nustatyta tvarka informavo Vilniaus savivaldybę dėl Laisvės ugnies akcijos prie Seimo, siekiančios, kad Tautos atstovybė vykdytų savo konstitucinę pareigą ir paskelbtų referendumo datą po to, kai Lietuvos Respublikos piliečiai surinko referendumo iniciatyvai reikalingą parašų skaičių, viršijantį 300000. Kaip žinia, Seimas paskelbė referendumo datą – birželio 29.

Pagal Susirinkimų įstatymo 6 straipsnį, jei politiniame susirinkime dalyvauja iki 15 asmenų, tai susirinkimo laiko ir vietos derinti su savivaldybe nereikia, užtenka informuoti. Didesniam šios akcijos dalyvių skaičiui savivaldybė suderino laiką – kiekvieną dieną tarp 8.00 ir 22.00 val.  Už tvarką šios pilietinės akcijos metu buvo atsakingas G. Songaila. Jo teigimu, po 22 val. akcijos dalyvių skaičius niekada neviršydavo 15. Policija neturėjo jokių pretenzijų dėl viešosios tvarkos pažeidimų akcijos metu – bet iš viso ginčija piliečių teisę piketuoti po 22 val. Tokios pat nuomonės laikosi savivaldybės pareigūnai.

Pasak G.Songailos šis ginčas yra principinis – jeigu policijos požiūris laimės, tai po 22 val. net ir pavienis Lietuvos Respublikos pilietis negalės iškelti jokio plakato, nerizikuodamas būti suimtas, kadangi Susirinkimų įstatymo 4 straipsnis numato tokį pat apribojimą ir „vieno žmogaus akcijai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė