Tautininkai kviečia į spaudos gynimo akciją prie Prezidentūros (7)

Tautininkai | Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Tautininkai | Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Gegužės 15 diena, 12 val., Vilniuje, S.Daukanto aikštė, priešais Lietuvos Respublikos prezidentūrą Tautininkų Sąjunga rengia akciją „Prezidente, apgink laisvą spaudą!“.

„Susikompromitavusi sisteminių partijų valdžia užsimojo uždrausti laisvą, nepriklausomą spaudą. Tautininkų Sąjunga visada ir visur pasisako už laisvės ir demokratijos vertybes, bei žmogaus teises. Teisė į nešališką, valdžios aparato necenzūruojamą informaciją yra labai svarbi sąmoningos Tautos egzistavimui. Todėl raginame visus neabejingus Lietuvos piliečius ateiti į S.Daukanto aikštę ir pasakyt NE – laisvos spaudos žlugdymui!“, – sako Tautininkų Sajungos pirmininkas Julius Panka.

Primename, kad gegužės 13 d. dienraštis „Respublika“paskelbė, kad yra priverstas užsidaryti.

„Tai įvyks ne mūsų valia. Ne todėl, kad išsigandome ar prisitaikėme. Todėl, kad, kaip rodo „Respublikos“ gyvavimo istorija, visada buvome per drąsūs. Per mažai nuolankūs. Per daug matėme to, ką besikeičiantys valstybės valdantieji draudė matyti. Nenorėjo ir dabar nenori, kad užkulisinės jų machinacijos iškiltų į viešumą. Nes jie visada bijojo ir dabar bijo. Lietuvos žmonių. Gal kas nors išlįs į viešumą. Gal nepavyks išsisukti nuo atsakomybės. Tik slepia tą vidinę paniką dirbtinėmis šypsenomis. O mes jų nebijojome. Todėl visada buvome tramdomi, puolami“, – rašoma „Respublikos“ kreipimesi į skaitytojus.

Priimti tokį drąstišką sprendimą „Respublikos“ vadovybę privertė dienraščiui valdininkų netikėtai panaikintos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata ir pritaikytas draudimas dalyvauti viešuosiuose konkursuose viešinimo paslaugoms pirkti. Ši įstatymo nuostata „Respublikai“ pritaikyta, po to kai Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (ŽLEK) leidinį pripažino neetišku.

PVM įstatymas numato, kad profesinės etikos nesilaikantiems leidiniams taikomas 21 nuošimčių, o ne daugumai laikraščių, žurnalų ir kitų periodinių leidinių taikomas 9 nuošimčių PVM mokestis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

  1. m:

    Tautininkai, ar jūs visiški deb1lai ? Paaiškinu viską, kad net ir jūs suprastumėt: Respublika per paskutinius 5 metus kasdien pylė purvą ant prezidentės. Pagaliau gavo ko nusipelnė. Dabar 10 dienų, iki pat prezidento rinkimų (oh, koks sutapimas) galės nevaržomai dar daugiau to purvo išpilti, nes gi “vistiek užsidarome”.
    Išaušus sekančiai dienai po rinkimų, nenustebkit kad Respublikos laikraštį toliau leis koks nors naujas uabas “Naujoji respublika”

  2. ANTISAUGIKLININKAS:

    Pritariu, šaunuoliai tautininkai. Bet kartu sugėdinkit Grybauskaitę, kad ji pasirašė nusikalstamą, Lietuvos visuomenę skaldantį žemės pirkimo saugiklių įstatymą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė