Renginyje „Sportas visiems“ bus paminėta Baltijos kelio 25-erių metų sukaktis (0)

Renginio „Sportas visiems“ akimirka | rengėjų nuotr.

Renginio „Sportas visiems“ akimirka | rengėjų nuotr.

Paskutinį gegužės savaitgalį Palanga gyvens sporto ritmu, čia jau 21-ąjį kartą vyks sporto renginys „Sportas visiems“, kuris šiemet bus ypatingas nes jo dalyviai sieks ilgiausios pasaulyje šokančios linijos Gineso rekordo. Taip bus prisimintas Baltijos kelias ir pažymėta 25-ta jo sukaktis.

1989 m. rugpjūčio 23-ąją iki dviejų milijonų žmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sudarė gyvą piliečių grandinę, nusitęsusią per 600 km ir sujungusią tris Baltijos šalių sostines – Taliną, Rygą ir Vilnių.  Palangoje, siekiant Gineso rekordo, šokėjų eilė drieksis per visą J.Basanavičiaus gatvę link Jūratės ir Kąstyčio skvero ir per visą jūros tiltą.

Renginio „Sportas visiems“ organizatoriai pasakojo, kad panašų pasaulio rekordą 2008 m. kaimyninėje šalyje buvo pasiekę estai, tąkart vienoje eilėje šoko 2354 šokėjai. Estų rekordą pagerino amerikiečiai 2012 m., kai į vieną eilę šokiui išsirikiavo 2569 šokėjai. „Tikimės, kad gegužės 31 d. Palangoje šoks per 3000 šokėjų ir mums pavyks užfiksuoti naują pasaulio rekordą“, – prognozavo Lietuvos linijinių šokių federacijos prezidentė Neringa Kirkliauskienė.

Stebintys rekordą smalsuoliai galės išvysti ne tik Gineso rekordo siekiančių šokėjų pasirodymą, bet ir didžiulės, net 300 metrų ilgio Lietuvos trispalvės kelionę šokėjų rankomis Basanavičiaus gatve nuo Vytauto g., jūros tilto link. Taip pat iš rankų į rankas išsirikiavusių šokėjų eilėje bus perduodamas deglas, kuriuo bus įžiebta Laisvės ugnis, degsianti ant jūros tilto (esant nepalankioms oro sąlygoms – Jūratės ir Kąstyčio skvere) viso festivalio metu.

Tris dienas truksiančioje sporto šventėje dalyvaus sporto mėgėjai ne tik iš Lietuvos, laukiama svečių iš Latvijos ir Estijos. Algis Vasiliauskas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas, kviečia paskutinį pavasario savaitgalį praleisti aktyviai: „Kviečiame gegužės 30 – birželio 1 d. atvykti į Palangą ir išbandyti savo jėgas per 50 vyksiančių sporto rungčių ir konkursų. Šiemet programa tradiciškai  pritaikyta kiekvienam pagal savo pomėgius ir fizinį pajėgumą – siekiame, kad ne tik iš anksto užsiregistravę renginio dalyviai, bet ir poilsiautojai įsitrauktų į festivalio sporto renginius“.

Festivalio dalyvių ir Palangos svečių laukia ne vien sportiniai renginiai ir pramogos – penktadienį pagrindinėje renginio scenoje, Jūratės ir Kąstyčio skvere, vyks oficialus festivalio atidarymas, vakarinė šokėjų programa, šokiai po atviru dangumi su DJ. Konstantinu, o šeštadienio vakarą koncertuos D. Zvonkaus vadovaujamas Telšių Smaragdinis choras.

Renginį „Sportas visiems“ organizuoja Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ – tai 1991 metais įkurta visuomeninė organizacija, savanoriškais pagrindais vienijanti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje įregistruotas respublikines visuomenines kūno kultūros, sporto ir turizmo organizacijas, plėtojančias sveikatą stiprinančią kūno kultūrą ir mėgėjų sportą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė