Visuomenininkai ir Seimo nariai reikalauja, kad Prezidentė suteiktų pilietybę lietuvei Ž. Lukoševičiūtei (9)

Pilietinė akcija | tiesos.lt, A.Gabalytės nuotr.

Pilietinė akcija | tiesos.lt, A.Gabalytės nuotr.

Gegužės 9 d. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje visuomenininkai surengė pilietinę akciją siekdami paraginti prezidentę Dalią Grybauskaitę kuo greičiau ištaisyti padarytą klaidą ir suteikti Lietuvos pilietybę lietuvei Žygimantei Lukoševičiūtei.

Visuomenininkus papiktino prezidentės D.Grybauskaitės atsisakymas suteikti pilietybę Lietuvoje gimusiai, užaugusiai ir mokslui išėjusiai merginai iš Musninkų. Šiuo metu jauna mergina turi tenkintis tik leidimu nuolat gyventi Lietuvoje, kurioje gimė ir augo.

„Gerbdami save, negalime susitaikyti su valdžios savivale – turime ją stabdyti, turime apginti Žygimantės pilietines teises“, – sakė protesto akcijos rengėjai.

Ragindami atkurti teisingumą valstybėje ir įteisinti Ž.Lukoševičiūtės Lietuvos pilietybę į Lietuvos Respublikos Prezidentę ir Pilietybės reikalų komisiją  šiandien oficialiai kreipėsi ir grupė Seimo narių.

Prašyme pabrėžiama, kad Ž. Lukoševičiūtė gimė Širvintų rajone prieš pat Lietuvai atkuriant Nepriklausomybę, mokėsi lietuviškoje Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje ir ją sėkmingai baigė. Tik dėl nepalankiai susiklosčiusių ir nuo jos nepriklausančių šeiminių aplinkybių, Žygimantė negalėjo pasinaudoti savo prigimtine teise turėti Lietuvos Respublikos pilietybę.

„Ž. Lukoševičiūtė savo viešuose pasisakymuose ir pokalbiuose su Seimo nariais yra ne kartą pabrėžusi savo lojalumą Lietuvos valstybei, norą tapti Lietuvos Respublikos piliete ir prisidėti prie savo Tėvynės klestėjimo“, – teigė šio kreipimosi iniciatorius Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Seimo narys įsitikinęs, kad Žygimantė turi būti traktuojama, kaip lietuvių kilmės asmuo. Neabejotina, jog Lietuvos valstybė kyla iš lietuvių Tautos, todėl ir valstybės institucijos turėtų rodyti kuo didžiausią dėmesį ir jautrumą, sprendžiant su pilietybe susijusius klausimus.

„Pilietybės įstatymo 22 straipsnis nurodo keturias konkrečias ir aiškias priežastis, dėl kurių pilietybė nesuteikiama. Žygimantės atveju netinka nė vienas iš įstatyme minimų punktų, todėl Prezidentės D. Grybauskaitės sprendimas nesuteikti pilietybės, kai Žygimantė kreipėsi pirmą kartą į Pilietybės reikalų komisiją su prašymu, yra neteisingas“, – pabrėžė L. Balsys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė