Valdovų rūmai visuomenei pristatė seniausią Vytauto Didžiojo ir žmonos Onos portretą (6)

K.Čachovskio (DELFI) nuotr.

K.Čachovskio (DELFI) nuotr.

Valdovų rūmai penktadienį, gegužės 9 dieną, pristatė nedideliame Jungtinės Karalystės aukcione įsigytą dešimties miniatiūrų kolekciją, kurioje pavaizduotos Vidurio Europos valdovų poros.

Tarp jų yra ir akvarelė, vaizduojanti Vytautą Didįjį ir jo žmoną Oną. Tai seniausias Vytauto Didžiojo portretas Lietuvoje.Visą unikalių miniatiūrų kolekciją muziejus įsigijo beveik už 130 tūkst. litų.

Ant miniatūros parašyta, kad vaizduojamas Vytautas Didysis – Lietuvos ir Rusios didysis kunigaikštis. Kunigaikštienė Ona vaizduojama su karūna, ji pristatyta kaip Lenkijos paveldėtoja. Pasak istorikų, čia padaryta klaida, painiojant ją su kuria nors Jogailos žmona.

Šį buvusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio portretą Valdovų rūmų muziejus vadina sensacija.

Kad Jungtinėje Karalystėje aukcionui pateiktas minėtas miniatiūrų rinkinys, pirmasis aptiko ir apie tai socialiniuose tinkluose paskelbė Ernestas Parulskis. Tai pamačiusi J. Liškevičienė pasiūlė jį įsigyti Valdovų rūmams. Pasak V. Dolinsko, aukcione dėl šių akvarelių teko konkuruoti su keliais asmenimis, tačiau jis džiaugėsi, kad pavyko Lietuvoje susitarti, jog daugiau niekas iš mūsų šalies nesivaržytų dėl šio pirkinio.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė