Paskelbti 2013 metais kūrybiškiausiai ir profesionaliausiai tarmes pristatę leidiniai (0)

gargzdu BangaGegužės 7 d. baigėsi Etninės kultūros globos tarybos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos rengtas konkursas „Kūrybiškiausiai ir profesionaliausiai tarmes pristatęs periodinis leidinys 2013 m.“. Konkurso komisija, įvertinusi kandidatų paraiškas ir vadovaudamasi kokybiškumo, profesionalumo ir periodiškumo kriterijais, nusprendė apdovanoti šiuos laikraščius, kurie nuosekliausiai plėtojo tarmių temą:

Gargždų laikraštį „Banga“ (redaktorė Vilija Butkuvienė) – už leidinio skiltį „2013-ieji – Tarmių metai“, kurioje buvo ne tik gausu tarmiškų žemaitiškų tekstų, bet ir tekstų, supažindinančių vietos gyventojus su visomis tarmėmis.Vakarų Lietuvos leidėjų asociacijos laikraščių leidžiamą priedą „Vakarų Lietuva“ – už parodytą pavyzdį, kaip regiono laikraščiai gali susivienyti bendram tikslui – tarmėms ir etnokultūrai puoselėti. Vakarų Lietuvos asociaciją sudaro laikraščiai „Pajūrio naujienos“ (red. Audronė Puišienė), „Santarvė“ (red. Audronė Malūkienė), „Plungė“ (red. Rūta Adamonienė), „Mūsų žodis“ (red. Dalia Zabitienė), „Pamarys“ (red. Petras Skutulas), „Telšių žinios“ (red. Vilima Meškauskienė), „Banga“ (red. Vilija Butkuvienė).

Taip pat komisija skyrė specialųjį prizą Vilimai Meškauskienei (laikraščio „Telšių žinios“ redaktorei) už ypač gausius tarmėms skirtus straipsnius periodiniuose leidiniuose.

Konkurso tikslas – paskatinti žiniasklaidą įsijungti į tarmių išsaugojimą ir populiarinimą pateikiant žinias apie tarmių kaip tautos iš kartos į kartą paveldėtos kultūros vertę, atskleisti gimtosios tarmės vartojimo reikšmę kaip žmogiškojo orumo išraiškos formą, skatinti tarmių gyvosios tradicijos išsaugojimą kaip patriotiškumo bei pilietiškumo ir ryšio su savo gimtąja žeme ugdymo priemonę. Siekta pasitelkiant žiniasklaidą ugdyti Lietuvos žmonių sąmoningumą ir atsakomybę už tarmių gyvosios tradicijos išsaugojimą, tai pateikiant kūrybingai ir profesionaliai.

Konkursas „Kūrybiškiausiai ir profesionaliausiai tarmes pristatęs periodinis leidinys 2013 metais“ – tai viena iš priemonių, patvirtintų LR Vyriausybės nutarimu „Dėl Tarmių metų priemonių plano patvirtinimo“ 2012 m. spalio 16 d. Nr. 1270, už kurios įgyvendinimą atsakinga Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvos žurnalistų sąjunga. LR Seimas, paskelbdamas 2013-uosius metus Tarmių metais (LR Seimo nutarimas 2012 m. kovo 27 d. Nr. XI-1944), atsižvelgė į tai, kad gyvoji tarmių tradicija Lietuvoje sparčiai nyksta, todėl būtina palaikyti tarmių gyvybingumą ir jas populiarinti kaip vertybę, formuoti tarmėms išsaugoti palankią viešąją nuomonę.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė