Kultūra ir aplinkosauga vienijasi mažinant regionų atskirtį (0)

LiKA logoGegužės 13 dieną, 11 val. Lietuvos LRT Spaudos klube vyks spaudos konferencija, kurios metu bus pristatomas socialinis projektas, kuris mūsų šalies regionuose ne tik populiarins lietuvišką kiną, bet ir skatins neteršti savo aplinkos, rūšiuoti atliekas ir taip rūpintis savo gyvenimo kokybe.

Ne pirmus metus vasaros kino festivalį „Sidabrinės gervės naktys“ organizuojanti Lietuvių kino akademija (LiKA) bei aplinkos apsaugos projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorė Gamintojų ir Importuotojų asociacija (GIA) šiemet suvienija jėgas mažinant Lietuvos regionų atskirtį. Visą vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose vyks naktiniai kino seansai, į kuriuos bus galima gauti kvietimus kiekvienoje seniūnijoje, pridavus nebenaudojamą buitinę techniką, įvairių elektronikos prietaisų atliekas ar senas baterijas.

Šį projektą pristatančioje spaudos konferencijoje antradienį dalyvaus projekto organizatoriai – LiKA direktorė Lina Buzelytė, žinomas kino, televizijos ir teatro aktorius Andrius Bialobžeskis, Gamintojų ir Importuotojų asociacijos vadovas Alfredas Skinulis bei bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Puškorius.

„Įvairios pramogos ir paslaugos paprastai sutelktos didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o regionuose kol kas dar liūdniau. Todėl šiemet mes nusprendėme prisidėti prie regionų atskirties mažinimo ir sutelkti jėgas į tai, kad periferijoje gyvenantys žmonės turėtų kuo daugiau pasirinkimo – pradedant nuo naujausių filmų peržiūrų, baigiant galimybėmis tinkamai rūšiuoti elektronikos atliekas, kurios užgriozdina namus“, – sakė GIA vadovas Alfredas Skinulis.

Nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos kiekvieną savaitgalį Lietuvos savivaldybių teritorijose vyks vasaros kino festivalio renginiai, prieš kuriuos iš gyventojų bus surenkamos elektronikos atliekos bei baterijos ir dalijami bilietai į renginį. Kiekvienoje savivaldybėje apie renginio vietą ir laiką, taip pat apie atliekų surinkimą bus informuojama iš anksto.

„Ne pirmus metus su lietuviškais kino filmais keliaujame per Lietuvą, todėl galime drąsiai pasakyti, kad žmonių susidomėjimas lietuvišku kinu didėja, tačiau regionuose gyventi visavertį kultūrinį gyvenimą neretai dar pristinga galimybių“, – pasakoja LiKA direktorė Lina Buzelytė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė