Žymiausi paveldosaugos profesionalai Vilniuje! (0)

Juka_Jokilehto | kpd.lt nuotr.

Juka_Jokilehto | kpd.lt nuotr.

Šiais metais sukanka 20 metų kai Vilniaus istorinis centras ir 10 metų kai Kernavės archeologinė vietovė yra įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šia proga, gegužės 9 d. 18 val. visi besidomintys paveldu ir jo aktualijomis turės unikalią progą išgirsti žymiausią šiuolaikinės paveldosaugos istorijos ir filosofijos tyrėją profesorių Juka Jokilehto (Jukka Jokilehto), kuris Vilniaus universitete penktadienio vakarą skaitys viešą paskaitą apie tarptautinę paveldosaugos doktriną ir jos santykį su UNESCO Pasaulio kultūros paveldu.  Paskaita Senato salėje prasidės 18.00 val.

Profesorius Jokilehto yra publikavęs daugiau nei 200 monografijų ir straipsnių, tarp jų pamatinę paveldosaugos knygą „A History of Architectural Conservation“ (Butterworth-Heinemann, 1999) ir naujausią „ICCROM and the Conservation of Cultural Heritage“ (ICCROM, Rome 2011). Šiuo metu jis yra UNESCO Patariamosios organizacijos – Tarptautinio kultūros vertybių konservavimo ir restauravimo studijų centro (ICCROM), įsikūrusio Italijos sostinėje Romoje, – direktoriaus patarėjas ir nuo 1972 m. koordinuoja architektūrinio ir urbanistinio paveldo išsaugojimo mokymus; jis taip pat yra Jorko universiteto Didžiojoje Britanijoje vizituojantis profesorius ir Nova Gorica universiteto Slovėnijoje ypatingasis profesorius.

Šis iškilus asmuo rengė daugelio UNESCO Pasaulio paveldo miestų paveldosaugos planus, nominacines bylas ir atstovavo UNESCO tarptautinėse misijose visame pasaulyje. Profesoriaus Jokilehto atvykimas į Vilnių rodo siekį aktualizuoti naujausią paveldosaugos mokslo teoriją ir filosofiją. Tai yra išskirtinė galimybė Lietuvos akademinei bendruomenei ir specialistams dirbantiems paveldo srityje sužinoti, kaip pasaulinės paveldosaugos teorijos ir filosofijos pokyčiai gali būti aktualizuojami ir integruojami Lietuvoje, tarptautinio ICOMOS dokumento „Istorinis urbanistinis kraštovaizdis“ (2011 m.) kontekste. Vilniaus istoriniam centrui, turinčiam UNESCO Pasaulio paveldo statusą, yra ypač aktualus mokslinių tyrimų taikymas, skatinant istorinio miesto kaip integralios visumos suvokimą ir vertinimą.

Vieša profesoriaus Jukka Jokilehto paskaita organizuojama tarptautinio seminaro „Pasaulio paveldo iššūkiai Lietuvoje: Vilniaus istorinio centro (1994) ir Kernavės archeologinės vietovės (2004) vertinimai World Heritage Challenges in Lithuania: Revisiting Vilnius Historical Centre (1994) and Kernavė Archaeological Site (2004)“ kontekste, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties nr. Nr. MOR-009/2014). Seminaras vyks š. m. gegužės 9-10 d. Vilniuje ir Kernavėje.

Organizatorius: Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas

Partneriai: Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė