Palangoje šeštadienį prapliups gintaro lietus (0)

Gintarinis savaitgalisGegužės 10 d., šeštadienį, 12 val., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė  „Gintarinis savaitgalis“.

Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidės 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono. Žirgu kinkyta karieta važiuojantis jūrų dievas Neptūnas atgabens maždaug 60 kilogramų smulkaus gintaro bei patrauks link jūros. Pakeliui vadinamasis Lietuvos auksas pabirs J. Basanavičiaus gatvėje – tai taps savotiškas „apšilimas“ pramogautojams prieš didžiąsias gintaro rinkimo varžybas paplūdimyje. Į pajūrį persikėlusi atrakcija smalsuolius sukvies prie tilto, kur 13 val. prasidės neabejotinai daug žiūrovų dėmesio sulauksiantis jau antrasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Likus pusvalandžiui iki varžybų pradžios dalyvauti užsiregistravę pramogautojai kiekvienas jam paskirtoje zonoje per penkias minutės turės surinkti kuo daugiau smulkių gintaro gabaliukų. Jų kiekvienoje iš dalyviams parengtų rinkimo zonų organizatoriai išpils po 150 gramų. Imituojant natūralų krantą, gintarėliai bus sumaišyti su jūros bangų į krantą išmetamais dumblais, žolėmis medžio šakelėmis.

O 14 val. pajūryje ties jūros tiltu prapliups tikras gintaro lietus. Kiekvienas, kas jau yra dalyvavęs šioje šventėje, pripažįsta – gintarinis lietus, byrantis pramogautojams ant galvų, pečių, rankų, netgi – į gobtuvus ar kišenes, yra puiki atrakcija ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams bei seneliams. Juo labiau kad už surinktą gintarą galima laimėti ir prizų – visi, renkantieji gintarą, turės galimybę varžytis tarpusavyje, kas surinks daugiau vadinamojo Lietuvos aukso.

14.30 val. ant jūros tilto komisija pasvers rinkėjų „laimikį“ bei paskelbs daugiausiai gintaro surinkusį šventės dalyvį, jauniausią, vyriausią rinkėjus. Nepastebėti neliks ir gintaro dirbiniais pasipuošę palangiškiai ir kurorto svečiai – kaip ir kasmet, komisija išrinks bei apdovanos originaliausiai gintarais pasidabinusį šventės dalyvį.

„Šios šventės metu stengiamės, kad miestiečiai ir kurorto svečiai, Gintarinį savaitgalį apsilankę Palangoje, namo išvyktų ne tik su gera nuotaika, bet ir su gintaru kišenėje“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Pasak N. Stasiulio, šios šventės populiarumas kasmet auga, tad organizatoriai jau dabar suka galvas, kaip ateityje išplėsti ne tik šventės formą, bet ir turinį. „Gintarinį savaitgalį galima būtų praplėsti  archainių dalykų, juvelyrikos pristatymu, konferencija ar kitais renginiais. Juk lietuviams nuo seno žinomas gintaras naudojamas daugelyje sričių – ne tik papuošalams gaminti, bet ir sveikatinimui, magijai ir kitur“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Gintarinis savaitgalis Palangoje – tarsi įžanga į kitą savaitgalį, gegužės 16 – 18 dienomis vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą“. Šia tradicine, tris dienas trunkančia fiesta didžiausias šalies kurortas paskelbia pradedantis aktyvųjį kurortinį sezoną ir laukiantis poilsiautojų gausos.

Šventės „Myliu Palangą“ metu šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, vyks įvairios parodos, koncertai vaikams bei suaugusiesiems, edukacinės ekskursijos, sportiniai renginiai.

Šeštadienį Jūratės ir Kastyčio skvere vyks šventiniai koncertai, kuriuos 23 val. vainikuos  įspūdingas Vilniaus Fejerijos šventinis fejerverkas nuo jūros tilto.

Gintarinis savaitgalis

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė