N.Puteikio rinkimų štabas apskundė D.Grybauskaitę VRK (10)

Dalia Grybauskaitė ir Naglis Puteikis LRT debatuose | Alkas.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Naglis Puteikis LRT debatuose | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 7 d. Kandidato į Lietuvos  Respublikos prezidentus Naglio Puteikio rinkimų štabas kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską, LRT direktorių Audrių Siaurusevičių bei pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės” organizatorių Tadą Langaitį dėl Dalios Grybauskaitės atsisakymo dalyvauti iš anksto numatytuose debatuose per Lietuvos radiją su Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope. Vietoje šių debatų, kurie turėjo prasidėti gegužės 7 d. 11 valandą, D. Grybauskaitė nuo 12 valandos dalyvavo laidoje viena su LRT žurnaliste.

N. Puteikio rinkimų štabo vertinimu, taip D. Grybauskaitė pažeidė deklaraciją „Dėl garbingų ir sąžiningų Respublikos Prezidento rinkimų”, kurią kartu su kitais kandidatais pasirašė 2014 m. balandžio 9 d. Šiame dokumente, kurio kopija su parašais viešai skelbiama VRK tinklalapyje,  kandidatai, be kitų dalykų, įsipareigojo: „dalyvauti, išskyrus atvejus, kai dėl einamų pareigų nėra galimybių, valstybės lėšomis finansuojamuose viešuose debatuose žiniasklaidos priemonėse”.

LRT atstovas Arvydas Urba patvirtino, jog D. Grybauskaitė atsisakė diskutuoti su N. Puteikiu ir B. Rope, tačiau teigė negalįs paaiškinti tokio atsisakymo motyvų.

Iš viešai skelbiamos prezidentės gegužės 7 d. darbotvarkės matyti, kad tuo metu, kai D. Grybauskaitė turėjo dalyvauti debatuose su N. Puteikiu ir B. Rope, nebuvo numatyta jokių kitų su jos pareigomis susijusių renginių.

N. Puteikio rinkimų štabas prašo VRK ir iniciatyvos „Baltosios pirštinės” atstovų įvertinti, ar D. Grybauskaitė nepažeidė deklaracijos dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų, kurią patvirtino savo parašu, o jei ji šią deklaraciją pažeidė – informuoti apie tai LRT klausytojus ir žiūrovus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė