Kauno Garbės piliečio vardą nuspręsta suteikti istorikui Z. Kiaupai (0)

Zigmuntas Kiaupa | kaunas.lt nuotr.

Zigmuntas Kiaupa | kaunas.lt nuotr.

Gegužės 8 d., ketvirtadienį, Kauno miesto taryba pritarė siūlymui Kauno miesto Garbės piliečio vardą suteikti istorikui prof. Zigmuntui Kiaupai. Šis sprendimas buvo priimtas vienbalsiai.

„Profesoriaus indėlis į Kauno istorijos puoselėjimą, sklaidą ir viešinimą yra neįkainojamas“, – pabrėžė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Visi žino gerbiamo istoriko Z. Kiaupos nuopelnus miestui. Z . Kiaupa yra ilgametis Kauno metraščio redakcijos kolegijos vadovas, kuris metraštį sutvarkė moksliniais pagrindais. Jam vadovaujant buvo atrasta daug naujų istorinių detalių, kuriomis šis metraštis buvo praturtintas. Su kolegomis iš VDU ir istorijos institutu nuo 2002 metų profesorius organizuoja Lietuvos istorijos konferencijas. Šie ir kiti nuopelnai Kauno miestui turi būti įvertinti”, – teigė Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius.

Per savo aktyvios mokslininko karjeros metus Z. Kiaupa paskelbė 150 mokslinių straipsnių Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių mokslinėje spaudoje, iš kurių daugiau nei penktadalis yra skirtas įvairiems Kauno miesto ir regiono tyrinėjimams. Prof. Z. Kiaupa nuo 1996 metų yra „Kauno istorijos metraščio“ (išėjo 13 tomų) redkolegijos pirmininkas.

Už nuopelnus Kaunui 2010 metais prof. Z. Kiaupa apdovanotas jubiliejiniu pasidabruotu Jono Vileišio medaliu. 2003 m. istorikas apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

2012 m. Kauno miesto Garbės piliečio vardas buvo suteiktas aktorei Reginai Varnaitei. 2010 metų pabaigoje šis aukščiausias Kauno miesto apdovanojimas atiteko architektui Eugenijui Miliūnui. Kauno miesto savivaldybės Apdovanojimų nuostatuose numatyta, kad Garbės piliečio vardas per metus gali būti suteiktas ne daugiau kaip vienam asmeniui.

Nuo 1991 m. pradžios Kauno Garbės piliečiais buvo paskelbti 24 asmenys: Juozas Urbšys, Viktoras Kuprevičius, Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Mykolas Žilinskas, Vincentas Sladkevičius, Vytautas Landsbergis, Stasys Lozoraitis, Sigitas Tamkevičius, Bernardas Brazdžionis, Algirdas Šocikas, Arvydas Sabonis, Eduardas (Edvardas) Viskanta, Liudas Dambrauskas, Ričardas Mikutavičius, Juozas Grušas, Vladas Garastas, Rimantas Ruzas, Rūta Staliliūnaitė, Juozas Blužas, Aleksandras Kwasnewskis, Valdas Adamkus, Petras Bingelis, Eugenijus Miliūnas ir Regina Varnaitė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė