Diskusijoje svarstyta ekologinio žemės ūkio dabartis ir perspektyvos (2)

Seimo kanceliarijos nuotr.

Seimo kanceliarijos nuotr.

Gegužės 7 d. Kaimo reikalų komitetas kartu su Europos informacijos biuru organizavo diskusiją tema: „Ekologinio ūkininkavimo dabartis ir perspektyvos“. Gausiai susirinkusius dalyvius sveikindamas Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius pažymėjo svarbų ekologinio ūkininkavimo vaidmenį ne tik žemės ūkyje, bet ir prisidedant prie sveikos mitybos bei tausaus gamtos išteklių naudojimo.

Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktoriaus pavaduotojas Saulius Jasius informavo diskusijos dalyvius apie ekologinio žemės ūkio sektoriaus laukiančius pokyčius Europos Sąjungoje. Pokyčiai susiję tiek su ekologinio ūkininkavimo kontrole, kurią lems naujasis ekologinis reglamentas, tiek su paramos priemonėmis, kurios numatomos 2014-2020 m. Kaimo plėtros programoje.

Profesorė Vanda Žekonienė, viena iš ekologinės žemdirbystės pradininkių Lietuvoje ir ekologinės žemdirbystės asociacijos „Gaja“ prezidentė pasidžiaugė Žemės ūkio ministro teikiamu prioritetu ir pažymėjo, kad ekologinis ūkis be gyvulių yra be ateities, nes be gyvulių nesusidaro uždaras gamybos ciklas.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis atkreipė dėmesį, kad į ekologinį ūkininkavimą dažniausiai įsitraukia jauni žmonės, kas vykstant nesustabdomam kaimo žmonių senėjimui yra labai svarbu visos šalies mastu.

Mindaugas Vyskupaitis pasidalino savo patirtimi plėtojant ekologinį žemės ūkį ir perdirbimą bei produktų realizaciją. Jo įmonė „Mėta“ pasižymi ne tik plačiu ekologinių prekių asortimentu – sulčių, duonos, daržovių, kosmetikos, bet ir lankstumu reguliuojant gamybos apimtis, inovacijų diegimu, siekiu panaudoti visas gamybos atliekas antriniame perdirbime. Pranešėjas pažymėjo, kad valstybė turėtų būti suinteresuota, kad kaime būtų ne keli dideli pramoniniai ūkiai, bet daug mažų ūkių savininkų.

Aktyviai diskusijoje dalyvavę svečiai domėjosi ekologinio ūkio paramos priemonėmis, plėtros galimybėmis, valdžios atstovų pozicija, užtikrinant šiai žemės ūkio veiklai lygiavertes konkurencijos sąlygas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Aušrius:

    Tai va, apie plėtros galimybes ir valdžios poziciją ir norėtųsi išgirsti daugiau. Kol kas tik kalbos, kad ekologinis ūkininkavimas – tai nuostabu.

  2. )..(:

    Uz SVARIA,EKOlogiska Lietuva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė