Teisiamas kandidatas į Europos Parlamentą tautininkas G. Songaila (20)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 7 d. Vilniuje prasidėjo teismo procesas prieš tautininką, kandidatą į Europos Parlamento narius Gintarą Songailą. Vyriausiasis policijos komisariatas balandžio 16 d. G.Songailai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą už Laisvės ugnies akcijos prie Seimo organizavimą, pažeidžiant Lietuvis Respublikos Susirinkimų įstatymo reikalavimus. Policijos pareigūnų nuomone, po paskutinių Susirinkimų įstatymo pakeitimų jokie politinio pobūdžio susirinkimai po 22 val. nebeleidžiami, o ši politinė akcija prie Seimo vyko nepertraukiamai kiekvieną parą tarp kovo 11 ir kovo 25 dienos.

Jei teismas pripažintų, kad susirinkimo organizatoriai pažeidė įstatymo reikalavimus, pagal ATPK 188 (7) straipsnį maksimali bausmė, kuri gali būti pritaikyta G. Songailai – bauda iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų.

Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai (Algirdas Endriukaitis, Romualdas Ozolas bei Gintaras Songaila) įstatymo nustatyta tvarka informavo Vilniaus savivaldybę dėl Laisvės ugnies akcijos prie Seimo, siekiančios, kad Tautos atstovybė vykdytų savo konstitucinę pareigą ir paskelbtų referendumo datą po to, kai Lietuvos Respublikos piliečiai surinko referendumo iniciatyvai reikalingą parašų skaičių, viršijantį 300000.

Pagal Susirinkimų įstatymo 6 straipsnį, jei politiniame susirinkime dalyvauja iki 15 asmenų, tai susirinkimo laiko ir vietos derinti su savivaldybe nereikia, užtenka informuoti. Didesniam šios akcijos dalyvių skaičiui savivaldybė suderino laiką – kiekvieną dieną tarp 8 ir 22 val.   Už tvarką šios pilietinės akcijos metu buvo atsakingas G. Songaila. Jo teigimu, po 22 val. akcijos dalyvių skaičius niekada neviršydavo 15. Policija neturėjo jokių pretenzijų dėl viešosios tvarkos pažeidimų akcijos metu – bet iš viso ginčija piliečių teisę piketuoti po 22 val. Tokios pat nuomonės laikosi savivaldybės pareigūnai.

Šiandien teismas atsižvelgė į aplinkybę, kad Gintaras Songaila yra kandidatas į Europos Parlamentą (Tautininkų Sąjungos sąraše) ir turi neliečiamybę, todėl nutraukė tolesnį bylos nagrinėjimą, kad kreiptųsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl neliečiamybės sustabdymo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė