Politikas Kęstutis Masiulis klaidina visuomenę dėl Žaliojo tilto skulptūrų (0)

Žaliasis tiltas | vilniausgidas.lt, lrkm.lt nuotr.

Žaliasis tiltas | vilniausgidas.lt, lrkm.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija kartu su ICOMOS Lietuvos nacionaliniu komitetu reiškia susirūpinimą dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios klaidingos informacijos, kad „Žaliojo tilto skulptūras ketinama įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą“. Šią faktais nepagrįstą ir neadekvačią žinią socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Masiulis. Pranešimą netrukus išplatino ir kiti informaciniai interneto portalai.

Pabrėžiame, kad esame labai nustebinti tokiu neatsakingu politiko Kęstučio Masiulio pareiškimu, kuris diskredituoja UNESCO vardą, tarptautinius principus ir dezinformuoja visuomenę!

Atkreipiame dėmesį, kad politiko Masiulio pranešime yra neteisingai interpretuojama darbinė ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto biuro posėdžio medžiaga – protokolas, kuriame užfiksuota informacija apie Tarptautinio paminklų ir vietovių išsaugojimo komiteto (ICOMOS) XX a. paveldo mokslinio komiteto 2012 m. rengtą konferenciją. Minėta konferencija buvo skirta Rytų Europos Šaltojo karo palikimui ir socialistiniam paveldui tirti.

Posėdyje svarstyta, kad Lietuvoje ryškiausiais tokiais socializmo palikimo ženklais gali būti laikomi Žaliasis tiltas su skulptūromis, Mokslininkų namas Vilniuje, buv. „Pergalės“ gamyklos namai Kaune, buvęs kinoteatras „Pergalė“ Vilniuje arba Lazdynų gyvenamasis rajonas.

Apie šiuos objektus siūlyta kalbėti 2013 m. ICOMOS XX a. paveldo mokslinio komiteto konferencijoje Varšuvoje. Pabrėžiame, kad tokio pobūdžio diskusijos ir konferencijos yra ne politinio, bet mokslinio pobūdžio, sprendžiančios paveldosaugos teorijos ir filosofijos klausimus.

Pažymime, kad, atsižvelgiant į tai, kad jokių siūlymų įrašyti Žaliąjį tiltą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą nei Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, nei ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas neteikė, laikome, kad politiko Kęstučio Masiulio viešinama informacija yra klaidinanti ir kiršinanti visuomenę.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė dr. Marija Drėmaitė

Lietuvos nacionalinio ICOMOS komiteto pirmininkė dr. Marija Nemunienė

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė