Naujai atrastas ir pažintas Eustachijus Tiškevičius (0)

Eustachijus Tiškevičius | mab..lt nuotr.

Eustachijus Tiškevičius | mab..lt nuotr.

Gegužės 7 d. 16.30 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks vakaras, skirtas 200-osioms archeologo, muziejininko, visuomenės veikėjo Eustachijaus Tiškevičiaus (Eustachy Tyszkiewicz) gimimo metinėms. Renginį ves Bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas.

Vakaro pradžioje bibliotekos mokslo darbuotoja Ingrida Pajedaitė, parodos „E. Tiškevičiaus rankraštinio palikimo atodangos“ autorė, pristatys unikaliausius E. Tiškevičiaus rankraščius. Šie dokumentai plačiajai visuomenei rodomi pirmą kartą.

Dr. Žygintas Būčys aptars E. Tiškevičiaus asmenybės ir veiklos recepcijas XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Prelegentas svarstys, kokios priežastys lėmė šios įvairiapusės asmenybės veiklos ignoravimą ir kas ėmėsi jo mokslinio bei kultūrinio palikimo aktualinimo, kiek šiandien E. Tiškevičius yra mums pažintas ir kiek nepažintas. Dr. Reda Griškaitė pristatys E. Tiškevičiaus įdirbį literatūros srityje, aptars jo kūrybą, spausdintą ne tik periodiniuose leidiniuose, bet ir atskiromis knygelėmis.

Kaip ypatingą ir iki šiol neakcentuotą literatūrinį pomėgį lektorė minės ir rankraščiuose likusią poeziją. E. Tiškevičiaus grožinė kūryba teikia unikalios medžiagos paties autoriaus portretui, sudarydama sąlygas giliau pažinti šio savito, intelektines aspiracijas puoselėjusio bajorijos atstovo gyvenseną.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė