Minėsime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną (0)

lrkm.lt nuotr.

lrkm.lt nuotr.

Gegužės 7-ąją, trečiadienį, 18 val., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Prezidentūros kieme vyks koncertas „Donelaitis Lietuvai – Lietuva Donelaičiui“, tradiciškai bus skelbiamas 2014 metų Kalbos premijos nugalėtojas.

Prezidentūros kieme vyksiančiame koncerte Lietuvos kompozitoriai pristatys savo kūrinius, kuriuose naujai perskaitė ir savaip išgirdo Kristijoną Donelaitį – ne tik kaip „Metų“ autorių, bet ir kaip Antonijaus Vivaldi amžininką, laiškų autorių. Jono Tamulionio, Mindaugo Urbaičio, Anatolijaus Šenderovo, Giedriaus Svilainio, Laimučiuo Vilkončiaus, Justės Janulytės, Lino Rimšos kūrinius interpretuos Valstybinis  choras „Vilnius“, ansamblis „Giunter Percussion“ ir kiti. Donelaitiškomis inpiracijomis dalinsis aktorius Marius Jampolskis, repuos kompozitorius, Nacionalinės premijos laureatas Vidmantas Bartulis.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną tradiciškai bus skelbiamas 2014 metų Kalbos premijos nugalėtojas. Nuo 2004 metų kasmet už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms, institucijoms teikiama premija įamžina žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą.

Premijos dydis – 20 tūkstančių litų, ji mokama iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų. Premijos simbolis – skulptūrėlė „Vyturys“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė