Pradėtos elektros jungies su Vakarų Europa „LitPol Link” statybos (0)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Pirmadienis, gegužės 5 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ statybų pradžios renginyje ir įkasė kapsulę su palinkėjimu ateities kartoms. Ši strateginės reikšmės elektros jungtis sujungs visas Baltijos šalis su kontinentinės Europos elektros tinklais ir užtikrins Lietuvos energetinį saugumą.

„Lietuvos pasiryžimas tapti savarankiškiems nuo neprognozuojamų Rytų, tapo realiai įgyvendinamais energetikos infrastruktūros projektais. „LitPol Link” jungtimi ne tik energetiškai susijungsime su Vakarų Europa, bet ir tapsime mažiau priklausomi nuo dominuojančio energijos tiekėjo iš Rytų“, – sakė Prezidentė.

„LitPol Link“ jungtis tarp Alytaus ir Elko, kurios ilgis 163 kilometrai, bus pirmoji Lietuvos elektros jungtis su kontinentine Europa. Pastatyti šią jungtį planuojama jau kitų metų pabaigoje. „LitPol Link“ jungtis yra Europos Komisijos patvirtinta svarbiausių energetikos infrastruktūros projektų sąraše.

Lietuva šiuo metu įgyvendina du strateginės reikšmės tarptautinius elektros jungčių statybos projektus – „LitPol Link” ir „NordBalt“. 2015 metų pabaigoje nutiesus šiuos elektros tiltus su Lenkija ir Švedija, Lietuva bus tiesiogiai sujungta su kontinentinės Europos ir Šiaurės šalių elektros rinkomis, ir užsitikrins patikimą tiekimą bei konkurencingą kainą.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė