„Mokslo sriuba“: lietuviai 3D spausdintuvu atspausdino namelius ląstelėms ir M. Mikutavičių (video) (0)

mokslosriuba.lt nuotr.

mokslosriuba.lt nuotr.

Su lazeriniu spausdintuvu atsispausdinam šokoladinio torto receptą. Įdomu, kokio storio yra atspausdintas tekstas? Apie 10 mikronų, 0,01 milimetro. O jei tą patį tekstą ant lapo atspausdintume šimtą kartų? Ar tas tekstas sustorėtų?

„Pirmąją 3D spausdinimo technologiją, stereolitografiją, sukūrė išradėjas Čakas Halas (Chuck Hull). Tai įvyko prieš trisdešimt metų. Ir štai, per dešimtmečius sukūrus dar gausybę technologijų ir ištobulinus ir sumažinus įrangą, 3D spausdintuvai pagaliau ateina į kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Kaip 3D spausdinimas keičia pasaulį?“ – klausia „Mokslo sriubos“ savanoriai.

Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

httpv://youtu.be/ew4alf2IUUw

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė