Lietuvių kultūros ir meno savaitgalis Seinuose ir Krasnogrūdoje (1)

Lietuviu kulturos ir meno savaitgalis Seinuose ir KrasnogrudojeGegužės 3-4 d. Seinuose ir Krasnogrūdoje vyks Lietuvos kultūrai ir menui skirti renginiai, kuriuos drauge organizuoja LR konsulatas Seinuose, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas Kaune, LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje ir centras „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ Seinuose.

Gegužės 3 d., šeštadienį, Seinų Baltojoje sinagogoje prasideda pirmasis „Kaimynų dialogo forumas“, kuris atsižvelgiant į Lietuvos ir Lenkijos narystės Europos Sąjungoje 10-ąsias metines yra skiriamas temai „Lietuva-Lenkija-Europa“. Forumo metu pirmą kartą bus įteiktas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės instituto Kaune įsteigtas garsaus Lenkijos istoriko Julijušo Bardaho (Juliusz Bardach) apdovanojimas, skiriamas už geriausią magistro ar daktaro darbą, analizuojantį LDK kultūrinio, teisinio, valstybinio palikimo problemas XIX–XX a. arba tiriantį problemas, susijusias bent su kelių LDK žemėse buvusių valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos – istorija.

Lietuvos kultūrai skirtų renginių Seinuose ir Krasnogrūdoje programoje yra ir Aloyzo Stasiulevičiaus darbų paroda „Vilnius: tarp sacrum ir profanum“, Gedimino Dalinkevičiaus (smuikas) ir Simono Bušmos (gitara) koncertas, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejas parengta „Vilniaus geto afišų“ paroda bei Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Antanas Baranauskas. Giesmininko kelias“, kuri jau prieš kelerius metus buvo išversta į lenkų kalbą, bet tik šiais metais leidyklai „Pogranicze“ pavyko ją išleisti, pristatymas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė