Į Klaipėdą atplaukė penki NATO laivai (4)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Gegužės 1 d. vakarą su planuota viešnage į Klaipėdą atplaukė penki NATO laivai, priskirti NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos jūroje grupei 1 (SNMCMG1). Šis vizitas – tai priešmininių laivų grupės buvimo Baltijos jūros regione dalis, kurio tikslas – užtikrinti regiono jūrinį saugumą ir NATO pasirengimą reaguoti.

„Šie NATO laivai – tai dar vienas sąjungininkų pastangų užtikrinti mūsų valstybės ir regiono saugumą ir kolektyvinės gynybos garantijas pavyzdys. Džiaugiamės, kad mūsų sąjungininkai rimtai sureagavo į susiklosčiusią saugumo situaciją regione ir ėmėsi konkrečių žingsnių. Oro, jūrų ir sausumos komponentų sustiprinimas mūsų regione demonstruoja Aljanso solidarumą ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimą,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas gegužės 2 d. vykusioje iškilmingoje NATO junginio sutikimo Klaipėdoje ceremonijoje.

Kruizinių laivų terminalo krantinėje prie Norvegijos karališkojo karo laivyno laivo „Valkyrien“ vykusioje ceremonijoje taip pat dalyvavo NATO jūrų komponento vadavietės štabo viršininko pavaduotojas ir NATO povandeninių laivų elemento vadas kontradmirolas Robertas Kamenskis (Robert Kamensky), Norvegijos karališkojo karo laivyno komandoras Eirikas Otterbu (Eirik Otterbu), Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, kt. svečiai.

Į Klaipėdą atplaukusiai NATO laivų grupei vadovauja Norvegijos karališkojo karo laivyno komandoras Eirikas Otterbu (Eirik Otterbu). SNMCMG1 grupei šiuo metu priskirti Norvegijos karališkojo karo laivyno laivas ,,Valkyrien” (grupės vadovavimo laivas), Nyderlandų karališkojo karo laivyno minų medžiojimo laivas ,,Makkum“, Belgijos karo laivyno minų medžiojimo laivas ,,Bellis“, Norvegijos karališkojo karo laivyno minų tralavimo laivas ,,Otra“ ir Estijos karo laivyno minų medžiojimo laivas ,,Admiral Cowan“.

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Būdami Baltijos jūros regione NATO junginio laivai dalyvaus intensyvioje jūrų operacijų programoje, lankysis įvairiuose uostuose, dalyvaus gegužės mėn. Latvijos organizuojamoje tarptautinėje sprogmenų nukenksminimo operacijoje ,,Atvira dvasia“ ( „Open Spirit“) .

Gegužės 2 d. kontradmirolas Robertas Kamenskis ir SNMCMG1 grupės štabas susitiko su Lietuvos kariuomenės ir civilinių institucijų atstovais, vyko susitikimai su Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku ir Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku.

Kitomis laivų viešnagės Klaipėdoje dienomis numatomi įvairūs kultūriniai renginiai. Šeštadienį tarp Lietuvos karinių jūrų pajėgų ir atvykusių užsienio karo laivų komandų vyks futbolo turnyras.

Taip pat šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos gyventojai ir svečiai nuo 14.00 iki 16.00 val. turės galimybę apsilankyti išminavimo grupės laivuose, stovinčiuose Kruizinių ir karo laivų krantinėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

4 komentarai

 1. Kažin:

  Šaunu, geros jiems viešnagės Lietuvoje!

 2. bartas:

  Atplaukė ne į kažką ar kažkur. Atplaukė į šalies – sąjungininkės uostą. Viskas tvarkoje.

 3. Vytautas:

  Maciau as tuos “karo” laivus. Geldos suplauke, kol ziurejau atejo rusiukai…fotografuoja ir juokiasi. Ko jiems nesijuokti, kai tuos laivus paskandinti uztektu vienos fregatos kokias turejo Lietuva. Ir ta cirka vadina “prieso atgrasymu”

 4. Kažin:

  Išeitų, kad visi durni tik pats vienas su savo “rusiukais” protingas… Juk čia laivai atplaukė ne karo veiksmų, o mokymų tikslais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė