D.Stagniūnas baigia savo sportinę karjerą (0)

I.Tobias ir D.Stagniūnas |  Asmeninė nuotr.

I.Tobias ir D.Stagniūnas | Asmeninė nuotr.

Šiandien, gegužės 2 dieną, Lietuvos čiuožimo federacija (LČF) išplatino Lietuvos ledo čiuožėjo Deivido Stagniūno pranešimą, kad jis baigia savo sportinę karjerą.

Kaip visi dalykai gyvenime, taip ir sportas turi pradžią ir pabaigą. Su didžiule pagarba ir padėka savo partnerei Isabellai Tobias, jos tėvams, Lietuvos čiuožimo federacijai, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lietuvos olimpiniam sporto centrui, Kūno kultūros ir sporto

departamentui, treneriui Igoriui Špilbandui, teisėjai Laimutei Krauzienei, mus lydėjusiai į visas svarbiausias varžybas bei visiems mus palaikiusiems ir prisidėjusiems prie mūsų kelionės į 2014 m. Sočio olimpines žaidynes, noriu pranešti, kad baigiu sportinę karjerą dėl atsinaujinusių traumų.

Nuoširdžiai dėkoju jos ekselencijai LR prezidentei Daliai Grybauskaitei, už man suteiktą galimybę įgyvendinti savo svajonę, dėl kurios dirbau visą gyvenimą ir laukiau pastaruosius 8 metus. Šių olimpinių žaidynių mes su Isabela niekada nepamiršime. Kiekvienam sportininkui olimpinės žaidynės yra karjeros viršūnė, todėl aš esu labai dėkingas, kad galėjau ją pasiekti.

Jau kurį laiką gydausi, todėl nesitreniruoju. Nenorėjau skubėti priimdamas tokį sprendimą, dar norėjosi šiek tiek palaukti, tačiau atsiradus dideliam žiniasklaidos spaudimui, nusprendžiau tai pranešti šiandien. Gerai viską apgalvojęs bei pasvėręs gydytojų rekomendacijas ir norą čiuožti, nusprendžiau, kad sveikata yra svarbiausia. Mes su Isabella pasiekėme savo tikslą dalyvauti olimpiadoje ir buvome labai arti Lietuvos čiuožimo federacijos mums iškelto tikslo – penkioliktos vietos.

Kad ir kaip norėčiau dar čiuožti ir dalyvauti 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse, jaučiu, kad anksčiau ar vėliau, tektų sustoti dar nesulaukus olimpiados. Skausmai tampa per dažni ir per daug nenuspėjami. Jau iki šiol dėl jų yra tekę atšaukti keletą varžybų. Jaučiuosi atsakingas ne tik už save, bet ir už savo partnerę Isabelą. Ji niekada nežino, kada ir kiek vėl teks manęs laukti, kol pagerės ir vėl galėsiu treniruotis kartu.

Isabela yra labai jauna sportininkė ir jai viskas prieš akis, todėl negaliu jos stabdyti.

Čiuožiau visą savo gyvenimą ir kol kas neįsivaizduoju savęs darant kažko kito. Sunku įsivaizduoti gyvenimą be šio sporto, treniruočių, varžybų ir įtempto ritmo, tačiau vadovaujuosi posakiu, kad kiekviena pabaiga yra nauja pradžia.

Dar kartą visiems nuoširdžiai dėkoju!

Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė ragina žiniasklaidą ir visuomenę susilaikyti nuo nepagrįstų emocijų ir kaltinimų, reaguojant į paskelbtą žinią apie tai, kad Lietuvos čiuožėjas Deividas Stagniūnas dėl sveikatos problemų baigia savo karjerą.

Aš iki paskutinio momento tikėjausi, kad Deivido sveikatos problemos išsispręs ir jis galės tęsti karjerą. Deja, situacija nepasikeitė ir jis šiandien paskelbė savo sprendimą baigti karjerą. Noriu, kad suprastumėte, kokia tai yra tragedija aukščiausio lygio sportininkui – baigti karjerą gerokai anksčiau laiko. Ir kartu tai yra ir Isabelos Tobias, kaip sportininkės, tragedija – kai jos šokių partneris yra priverstas baigti karjerą, patikėkite, jai skauda ne mažiau. Artimiausiu metu ji turės priimti sprendimą dėl savo karjeros tęsimo, todėl prašau visų susilaikyti nuo nepagrįstų kaltinimų ar patyčių. Neįsigilinus į situaciją lengva komentuoti, smerkti, tačiau dabar, neabejoju, nė vienas nenorėtume atsidurti nei Deivido, nei Isabelos vietoje.Be to, noriu priminti, kad Lietuvos pilietybės niekas neatsisakė – o žvelgiant į žiniasklaidos straipsnius ir komentarus, atrodo, kad tai jau įvykęs faktas. Lietuvos pilietybės paskyrimas Isabelai nebuvo pririštas prie Deivido, pilietybė skiriama vienam asmeniui, o ne porai. Todėl ir Deivido sveikatos problemos negali atšaukti Lietuvos pilietybės. Žinoma, situacija, kurioje atsidūrė Isabela, tikrai sudėtinga, todėl prašau susilaikyti nuo nereikalingų emocijų ir kritiškumo tai vertinant, ir palaukti jos pačios sprendimo dėl sportinės karjeros tęsimo.

Lietuvos ledo čiuožėjui Deividui Stagniūnui paskelbus apie karjeros pabaigą ir netiesiogiai patvirtinus gandus, kad Lietuvos pilietybę įgijusi amerikietė Isabela Tobias jau treniruojasi su rusu Ilja Tkačenka, prezidentė Dalia Grybauskaitė paaiškino pilietybės suteikimo aplinkybes.

„Lietuvos pilietybė I. Tobias buvo suteikta įvertinus jau turimus nuopelnus Lietuvai, šokant su Lietuvos čiuožėju D. Stagniūnu, tai yra ši sportininkų pora buvo patekusi į pajėgiausių Europos žemyno ledo čiuožėjų dešimtuką ir pasaulio penkioliktuką bei iškovojusi teisę dalyvauti 2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose atstovavo Lietuvos valstybei“, – teigiama Prezidentūros komentare.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė