Bendruomenės daržas skleisis Panevėžio pataisos namuose (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Gegužės 2 d. 14 val. Panevėžio pataisos namuose bus įkurtas bendruomenės daržas, kurio tikslas suburti nuteistas moteris bendrai veiklai, suteikti žinių apie ekologinę žemdirbystę bei ugdyti naujus, ateičiai naudingus įgūdžius.

„Bendruomenės daržai Lietuvoje pradėti kurti prieš dvejus metus ir jau įgauna pagreitį. Tai nėra tradicinis daržas, kuriame reikia dienų dienas lieti prakaitą. Daržas ne tik nėra didelis, bet ir dėka gamtinės žemdirbystės taikomų metodų – nereiklus, todėl nereikia jo intensyviai prižiūrėti“, – sako daržus kuriančios organizacijos Susivienijimas Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojos Reginos Stankuvienės teigimu, daržo įkūrimo idėja gimė vykdant tarptautinį Europos Komisijos remiamą projektą „Taste of freedom“, bei išgirdus apie miesto daržų Vilniuje sėkmę. Daržas nuteistosioms taps savotiška terapija, padėsiančia lengviau prisitaikyti prie esamos aplinkos, reabilituotis ir pasirengti gyvenimui laisvėje.

„Nuteistos moterys turės unikalią galimybę susipažinti ir praktiškai įsisavinti gamtinės žemdirbystės technologiją, o tuo pačiu ir užsiauginti sveikų ir skanių sezoninių daržovių bei prieskonių. Įgytus įgūdžius moterys visada galės panaudoti laisvėje – galbūt augindamos skanias ir vertingas daržoves sau ir savo šeimai, o gal kuri ir ekologiškų daržovių auginimo verslą sumanys įkurti“, – sako Regina Stankuvienė.

Bendruomenių daržo iniciatoriai pabrėžia, kad jų pagrindinė paskirtis – burti žmones. Nes būtent bendra veikla geriausiai apjungia, o vienas tikslas sutelkia jėgas, leidžia megztis bendradarbiavimui.

„Juk svarbiausia ne lenktyniavimas ir noras kuo daugiau užauginti daržovių. Mes dažnai pamirštame, kad ne kiekybėje slypi laimė. Todėl telkdami bendruomenes tikimės, kad jų nariai sustos ir pagalvos ką galime kartu padaryti gero sau ir kitiems, aplinkai ir planetai“, – teigia Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pirmasis miesto daržas Susivienijimo Žali.LT ir Pilaitės bendruomenės pastangomis įkurtas prieš dvejus metus. Pernai, remiant programai „Veiklus jaunimas“ daržai sužaliavo Antakalnyje bei Kaune. Šiemet daržai taip pat bus įkurti Vilniaus Antakalnio, Paupio, Senamiesčio bei Pilaitės teritorijose. Planuojama, kad taip vadinami „tinginių daržai“ atsiris ir iki Klaipėdos bei kitų miestų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė