Pasirodė dvi naujos mokslo populiarinimo knygos lietuvių kalba (1)

KnygaIšleistos dvi paskutinės mokslo populiarinimo serijos „Mokslas visiems“ knygos.  Viena jų – A. K. Greilingo (A. C. Grayling) „Reikšmingiausios idėjos: asmeninis vadovas gyvenantiems XXI amžiuje“. Tai išsamus esminių minčių ir teorijų gidas, apimantis politikos, filosofijos, religijos, sociologijos sričių apžvalgas. Anot knygos autoriaus, „idėjos – tarsi krumpliaračio krumpiai, kurie stumia istoriją pirmyn – išjudina ir gerąsias, ir blogąsias jos pusės“.

A. K. Greilingas pateikia svarbiausias idėjas, atrinktas pagal tai, kiek susipažinimas su jomis geba paaiškinti šiandienos visuomeninių reiškinių kilmę, praplėsti mūsų mąstymo ribas ir praturtinti intelektualiai. Visos jos išsivystė istorijos vingiuose, tačiau vis dar formuoja dabartinį pasaulį. Šios idėjos neretai papildo viena kitą ir vysto mintį, susiejančią skirtingas mokslo sritis.

O štai Džonas Brokmanas (John Brockman) savo sudarytoje knygoje „Tai pakeis viską: idėjos, formuosiančios ateitį“ pateikia daugiau kaip 100 įvairių sričių specialistų atsakymus į klausimą „Kas pakeis viską? Kokių žaidimą keičiančių mokslo idėjų ir pasiekimų tikitės sulaukti iki savo gyvenimo pabaigos?“. Kartais gąsdinančios, tačiau itin vaizdingos profesorių, knygų autorių, visuomenės veikėjų įžvalgos ir spėjimai atspindi novatoriškus mąstymo būdus ir naujas mus supančios aplinkos suvokimo galimybes. Intelektualų pasvarstymai, aprėpiantys sritis nuo genetikos iki kompiuterių mokslų, byloja apie neišvengiamus pokyčius, nulemsiančius tiek visuomenės, tiek visatos persiformavimą. Kiekviena išsakyta mintis deklaruoja naują idėją, tampančia maža, bet reikšminga detale ateities žemėlapyje.

Iš viso mokslo populiarinimo seriją „Mokslas visiems“ sudaro 12 garsių užsienio autorių knygų, kurios Lietuvos mokslų akademijos iniciatyva leidžiamos lietuvių kalba. Jose nagrinėjamos itin skirtingos – evoliucijos ekonomikos, fizikos, klimatologijos, psichologijos ir kitų sričių – temos.  Be minėtų knygų taip pat išleistos šios: Dž. Rifkino (J. Rifkin) „Trečioji pramonės revoliucija“, M. Ridlio (M. Ridley) „Raudonoji karalienė“ ir „Racionalusis optimistas“, S. Velso (S. Wells) „Pandoros sėkla“, N. Šubino (Neil Shubin) „Žuvis tavyje“, B. Fagano (B. Fagan) „Ilgoji vasara“, N. Leino (N. Lane) „Gyvybės triumfas“, M. Kaku „Ateities fizika“, N. Karo (N. Carr) „Seklumos“ ir M. Nielseno (M. Nielsen) „Atradimai kitaip“. Visos jos itin aukštos kokybės, parašytos aiškiai ir daugeliui suprantamai, todėl tinka ne tik mokslininkams, bet ir visiems kitiems, besidomintiems mokslu ir norintiems geriau suprasti šiuolaikinės visuomenės gyvenimą.

Kiekvienos knygos tiražas – 1000 egzempliorių. Norintys  gauti mokslo populiarinimo knygų turėtų kreiptis el. paštu moksloknygos@lma.lt. Elektronines jų versijas galima atsisiųsti iš Lietuvos mokslų akademijos interneto svetainės.

Knygų serija „Mokslas visiems“ leidžiama įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“. Europos socialinio fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą  vykdo Lietuvos mokslų akademija kartu su partneriais pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ priemonę „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslo populiarinimo knygas galima atsisiųsti iš čia.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė