Po šilto laikotarpio – išbandymas šalnomis (0)

Šalnos pabučiuoti | efoto.lt

Šalnos pabučiuoti | efoto.lt

Balandžio mėnesį orai Lietuvoje labiau priminė gegužės, o kartais net birželio orus – tik retkarčiais aukščiausia oro temperatūra atskirose vietovėse nepasiekdavo 20 laipsnių. Panašiai elgiasi ir gamta: Vilniuje jau seniai žydi ievos, skleidžiasi kaštonų žvakės ir kvapą ima skleisti alyvos.

Pastarosiomis naktimis vis dažniau pasitaiko šalnos, balandžio 25-os naktį jos apėmė didesnę šalies teritoriją, Aukštaitijoje net ir oro temperatūra vietomis nukrito iki 2 laipsnių šalčio, o dirvos paviršius daug kur atšalo iki 3–5, Varėnoje net iki 7 laipsnių šalčio.

Pagal daugiamečius duomenis balandžio – gegužės mėnesiais šalnos mūsų šalyje pasitaiko beveik kasmet. Pavyzdžiui, 2010 m. balandžio pabaigoje būta netgi didesnės šalnos (vietomis dirvos paviršius atšalo iki minus 9 ºC), tačiau prieš tai nebuvo tokio ilgo šilto laikotarpio ir šalnos nebuvo stichinės. Labai šaltomis naktimis išsiskyrė 1999 metų gegužė, tuomet buvo du ilgi periodai su stichinėmis (vietomis iki minus 8–9 ºC) šalnomis. Dažnai šalnos kartojosi 2004 metų gegužę. Pasitaiko ir gana vėlyvų šalnų, kaip būta 2009 m. birželio 18 d. – dirvos paviršius kai kuriuose vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose atšalo iki minus 1–2 ºC.

Artimiausiomis paromis prognozuojami vis vėsesni orai, ypač šaltos numatomos naktys. Gegužės 1-os naktį šalnos numatomos tik vietomis, o gegužės 2–3 naktimis jau daug kur ant dirvos paviršiaus bus 1–3, vietomis iki 6 laipsnių šalčio, net ir oro temperatūra gali nukristi iki neigiamų reikšmių. Skverbiantis šaltam orui nuo Skandinavijos, gegužės 1-ąją termometrai pietiniuose rajonuose rodys 15–19, šiauriniuose rajonuose apie 10, o savaitgalio dienomis visoje Lietuvoje teliks vos 8–13 laipsnių šilumos. Pūs stiprokas šiaurinių krypčių vėjas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacija

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė