Atidaryta pirmoji „Ateities mokykla“ Šiauliuose (0)

Ateities mokykla - skaitykla | sc.bns.lt nuotr.

Ateities mokykla – skaitykla | sc.bns.lt nuotr.

Atidaryta pirmoji „Ateities mokykla“ Šiauliuose – ja tapo Vinco Kudirkos progimnazija. Modernizuojamos dar šešios mokyklos, nuo rudens elektroniniais pažymėjimais iš viso naudosis 4000 moksleivių.

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija tapo pirmąją „Ateities mokykla“ mieste – šiandien šventiškai ir simboliškai atvertos durys į modernią mokyklų ir miesto ateitį. Trims šimtams progimnazijoje besimokančių mokinių ir penkiasdešimčiai mokytojų įteikti elektroniniai moksleivių ir mokytojų pažymėjimai, kurie taps jų kasdienio gyvenimo mokykloje dalimi.
Dar šešiose Šiaulių mokyklose modernios administravimo sistemos ir naujausios kartos elektroninio dienyno įrengimas prasidės netrukus.

Nuo rugsėjo „Ateities mokyklomis“ taip pat galės vadintis ir Šiaulių universiteto, „Saulėtekio“ ir Lieporių gimnazijose bei „Sandoros“, „Salduvės“ ir Gegužių progimnazijos. Kartu su pilotine tapusia Vinco Kudirkos progimnazija dar šiemet elektroninių pažymėjimų pranašumais Šiauliuose iš viso galės naudotis vidutiniškai 4000 moksleivių ir jų tėvų.

„Džiaugiamės, kad Šiauliai žengia kartu su didžiaisiais Lietuvos miestai, kuriuose kuriamos šiuolaikiškos, patogesnės ir saugesnės mokyklos. Tikimės, kad rugsėjį būsime minimi tarp miestų, turinčių daugiausia pažangiomis technologijomis besinaudojančių mokyklų“, – pirmosios „Ateities mokyklos“ atidaryme kalbėjo Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Elektroninė mokyklos administravimo sistema bus susieta su elektroniniu „Tamo“ dienynu, nuo  mokslo metų pradžios Vinco Kudirkos progimnazija pirmoji Šiauliuose pradėjo naudoti atnaujintą dienyno versiją, todėl galėjo toliau plėsti su dienynu susietų elektroninių funkcijų diegimą. Mokykloje įdiegta mokinių lankomumo apskaita, elektroninis pagrindinių durų raktas su trimis skaitytuvais, taip pat bibliotekos ir maitinimo apskaitos sistemos.

„Sulaukėme pokyčių – jau nuo šiandien elektroninių pažymėjimų mums reikės kasdien, ateinant į mokyklą, bibliotekoje, valgykloje ir visi šie duomenys bus administruojami vieningoje informacinėje sistemoje, susietoje su dienynu, prie kurio gali prisijungti visi – mokiniai, jų tėvai, mokytojai“, – sakė Juozas Varkulevičius, Vinco Kudirkos progimnazijos direktorius.

Mokyklų modernizavimą Šiauliuose, pavadintą „Ateities mokyklomis“, inicijuoja Šiaulių pramonininkų asociacija, projektą remia pramonininkų asociacijos narė bendrovė „GECO Investicijos“, iniciatyvai pritaria Lietuvos mokinių parlamentas, įgyvendina „Tamo“ elektroninio dienyno kūrėjai.
„Pramonininkus šiam projektui pastūmėjo statistika, prognozuojanti, kad nuo 2004 m. iki 2020 m. moksleivių skaičius Lietuvoje sumažės nuo 45 iki 25 tūkst. Tai pavojaus skambutis pramonei – investuojami dideli pinigai, o kas užims darbo vietas? Kiekvienas moksleivis turi būti saugomas kaip perliukas, nes jų skaičius mažėja ir tas klausimas neduoda mums ramybės“, – teigė Šiaulių pramonininkų asociacijos vykdantysis direktorius Egidijus Anglickis.

„Pažangios technologijos yra mūsų ateitis, sukurdami sąlygas jomis naudotis nuo mažų dienų, prisidedame prie pažangios visuomenės kūrimo. Jei šios technologijos ne tik sužadina mokinių smalsumą, bet ir užtikrina kokybiškesnį jų laiką mokykloje, tuomet galime sakyti, kad tai yra geriausia investicija į jaunąją kartą“, – sakė Raimondas Štreimikis, projektą remiančios bendrovės „GECO investicijos“ direktorius.

Pasak Lietuvos moksleivių parlamento pirmininko Juozo Vaidelio, pilotinės mokyklos, kurių mokiniai naudojasi elektroniniais pažymėjimais, pastebi teigiamus pokyčius – sumažėja pamokų praleidimas bei mokinių vėlavimas į pamokas, mokiniai sugaišta beveik perpus mažiau laiko užsisakydami bibliotekoje knygas ar apsipirkdami valgykloje. Prie dienyno prisijungę tėvai gali matyti ne tik įrašus apie vaikų pažangumą, bet ir sužinoti, ar vaikas mokykloje pavalgė, kokias knygas skaito.

Atidarymo metu Vinco Kudirkos progimnazijoje veikė išplėstinės realybės fotostudija, kuri moksleivius ir mokyklos svečius nukėlė į ateitį – įsivaizduojamus Šiaulius po daugelio metų. Kartu su miesto vadovais ir kitais garbingais svečiais pirmosios „Ateities mokyklos“ atidaryme viešėjo ir antrajame etape dalyvaujančių 6 Šiaulių mokyklų vadovai, mokytojai ir mokiniai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė