Veikla „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“ gyventojai bus kviečiami duoti atkirtį šešėlinei ekonomikai (2)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Balandžio 28 d., pirmadienį, Lietuvoje vyks tradicinė, jau trečioji veikla „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“. Šiemetinės akcijos tikslas  atkreipti jaunimo, aktyvių ir veiklių gyventojų dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas ir skleisti žinią, jog kiekvienas iš mūsų galime ir privalome padėti įveikti „šešėlį“.

Užimtumo metu skaidraus verslo idėją remiantys visuomenės veikėjai, verslo įmonių, įvairių organizacijų vadovai ir atstovai Vilniaus ir dar 45 kitų šalies miestų gyventojams dalins informacinius lankstinukus. Juose pristatoma šešėlinės ekonomikos daroma žala visuomenei bei priemonės, kurių kiekvienas gali imtis kovoje su tuo. Šiais metais gyventojams bus dalijami ir lipdukai – jais galima pažymėti skaidriai veikiančias vietas bei tas, kuriose, gyventojai  pastebėjo šešėlį.

„Daugelis puikiai žinome, kad šešėlinė ekonomika yra didelė visos valstybės problema. Tačiau dalis visuomenės vis dar gyvena „šešėlyje“ ir  laiko šį reiškinį savaime suprantamu. Kita dalis paprasčiausiai nepastebi ar ignoruoja „šešėlio“ apraiškas kasdienėje aplinkoje. Tad šių metų akcija kreipiamės į aktyvius, pilietiškus žmones, kuriems rūpi, kas vyksta aplink juos, ir kurie nori keisti savo aplinką pradėdami nuo savęs“, – teigia akcijos organizatorė Andželika Rusteikienė, iniciatyvos „Baltoji banga“ ir asociacijos „Investors Forum“ atstovė.

Dienotvarkė:

8.00 – 9.00 val.: akcijos dalyviai šalies miestuose bendraus su gyventojais ir dalins jiems informacinę medžiagą.

9.00 val. LR Seime rengiama spaudos konferencija. Joje dalyvaus Agnė Bilotaitė, Seimo antikorupcijos komisijos narė, Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė, Andželika Rusteikienė, „Investors Forum“ biuro ir komunikacijos vadovė ir kiti.

10.00–14.00 val. Vyriausybėje rengiama konferencija „Poveikis šešėlinei ekonomikai: baudimas ar prevencija?“ Renginio dalyvius pasveikins Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Konferencijoje dalyvaus Seimo ir Vyriausybės nariai, verslo ir valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai.

12:00 val. Vilniaus universiteto didžiajame kieme ( Universiteto g. 3) vyks studentų rengiami žaidimai „Aplenk šešėlį“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė