Į Lietuvą atvyko JAV karių kuopa (11)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Balandžio 26 d. į Lietuvą atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų kuopa, kuri kartu su Lietuvos kariais treniruosis vykdyti bendras gynybines užduotis. JAV karinių oro pajėgų lėktuvai su atvykstančiais oro desantininkais leisis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Legendinės desantininkų brigados karius pasveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, JAV ambasadorė Lietuvoje  Debora A. Makarty (Deborah A. McCarthy) bei JAV Sausumos pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras Ričardas C. Longo (Richard C. Longo).

Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dalyvavusi prezidentė pabrėžė, kad JAV karių atvykimas rodo, jog Lietuvos laisvė ir saugumas yra svarbi partneriams, šalis nėra viena „prieš nenuspėjamą kaimyną“.

„Tai labai svarbi diena Lietuvai. Iškilus grėsmei matome savo tikruosius draugus. JAV karinių pajėgų buvimas Lietuvoje prisideda prie visų mūsų saugumo. Atgraso tuos, kuriems svetimos mūsų vertybės, kurie kėsinasi į stabilumą Europoje ir taiką regione. Veikdami kartu su amerikiečiais tobulinsime savo karinį pasirengimą ginti Tėvynę ir visus Lietuvos piliečius. Viskas, ko šiandien Lietuvai reikia, slypi jūsų, sausumos pajėgų, šūkyje – „Vienybėje – jėga, tikėjime – pergalė!“ – sakė prezidentė.

Šalies vadovė sako, kad sąjungininkų karių atvykimas ir bendros karinės pratybos turi simbolinę prasmę.

„Norėčiau pasakyti, kad tai turi simbolinę prasmę ir reikšmę. Reikia kalbėti ne apie kiekį, o apie simbolizmą, kurio svarba ta, jog bet kokia intervencija į Lietuvos teritoriją dabar reikš intervenciją į NATO teritoriją. Ir jeigu nukentės nors vienas mūsų svečias, tai reikš atvirą konfrontaciją jau nebe su Lietuva, o su Jungtinėmis Valstijomis“, – žurnalistams teigė prezidentė.

Greitai reaguodami į prašymą dėl didesnio NATO pajėgų aktyvumo regione, sąjungininkai į Baltijos šalis ir Lenkiją pratyboms iš viso siunčia apie 600 karių.

Į Lietuvą atvykstantys JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desantininkų brigados kariai bus dislokuoti Rukloje ir nuo gegužės įsitrauks į visoje Lietuvoje vyksiančias Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas.

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

JAV kariai taip pat dalyvaus gegužės mėnesį vyksiančiose pratybose „Juodoji strėlė“, birželį prisidės prie bendrų JAV ir Baltijos valstybių pratybų „Kardo kirtis“.

Kitą savaitę į Lietuvą taip pat turėtų atskristi aštuoni britų ir lenkų naikintuvai, kurie pakeis oro policijos misiją baigiančius amerikiečius. Dar keturi Danijos naikintuvai misiją vykdys iš Estijos, papildomus naikintuvus į Lenkiją siunčia Prancūzija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė