P.Gražulis kreipėsi į Prezidentę dėl žemės saugiklių įstatymo (1)

P.Gražulis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

P.Gražulis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydamas vetuoti žemės saugiklių įstatymą, kuris yra korupcinio pobūdžio, sukuria naujas landas žemgrobiams ir yra kliūtis pradedantiems ūkininkams.

„Pirma, įstatymo projekte atsisakyta nuostatos, kad Lietuvos žemė – tai nacionalinis turtas, todėl žemės ūkio paskirties žemė bus naudojama neracionaliai, neskatinant žemės ūkio veiklą.

Antra, paliekamos landos stambiems žemgrobiams įsigyti daugiau kaip 500 ha plečiant, jeigu žemės ūkio paskirties žemės įsigyjama gyvulininkystei plėtoti ir įsigytos žemės ūkio paskirties žemės kiekis neviršija hektarų, tenkančių vienam asmens laikomam sąlyginiam gyvuliui, skaičiaus (1 sąlyginis gyvulys/1 ha).

Trečia, šiame įstatyme nėra pereinamojo laikotarpio nuostatų neviršijantiems 500 ha ūkininkams dėl iki šio įstatymo įsigaliojimo pradėtos dirbamos žemės perleidimo procedūros užbaigimo tvarkos.

Ketvirta, nebuvo atsižvelgta į mano pateiktą pasiūlymą: numatyti, kad atvejais, kai asmenys anksčiau gudraudami įsigijo daugiau kaip 500 ha žemės, viešąjį interesą ginantis prokuroras kreipiasi į teismą dėl viršijančio žemės ploto paėmimo ir perdavimo valstybės nuosavybėn. Valstybė Vyriausybės nustatyta tvarka skelbia viešą aukcioną dėl paimto žemės ploto pardavimo. Viešo aukciono metu surinktos lėšos išmokamos valstybės nuosavybėn paimto žemės ploto savininkui.

Penkta, Seimas atmetė mano siūlymą pateikti įstatymo projekto korupcinį vertinimą, todėl kyla daug pagrįstų abejonių, jog jis gali būti korupcinis“, – skelbiama pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė