Kuršių nerijoje įsiplieskė grėsmingas gaisras (1)

Gaisras Smiltynėje | P.Sadausko, DELFI nuotr.

Gaisras Smiltynėje | P.Sadausko, DELFI nuotr.

Šiandien, balandžio 25 dienos popietę, Smiltynėje kilo gaisras.

Bendrasis pagalbos centras nurodo, kad 11.55 val. telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kuršių nerijos nacionaliniame parke, ties Alksnynės kontrolės postu, dega miškas.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos, Neringos, Palangos, Kretingos, Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Ugnis medžių viršūnėse užgesinta, dega miško paklotė.  Šiuo metu manoma, kad išdegė 60 hektarų miško.

Lietuvos radijas praneša, kad ugnį pavyko pažaboti, jai dar nepasiekus Juodkrantės kurorto. Ekstremali situacija suvaldyta, tačiau situacija akylai stebima, nes dar yra rusenančių plotų.

20 val. duomenimis, yra net keli gaisro židiniai, kuriuos vargu ar iki sutemų pavyks užgesinti. Baiminamasi, kad vėliau vakare ir naktį gali kilti vėjas. Jei taip nutiktų, jis vėl gali įpūsti ugnį.

Gaisrą gesinti pradėta ir iš oro – tam pasitelkti sraigtasparniai. Pagalbos laukiama iš kariškių. Vidaus reikalų ministras Alfonsas Barakauskas paskelbė ekstremalią situaciją. Raseinių savivaldybėje viešintis vidaus reikalų ministras nutraukė suplanuotą viešnagę ir skubiai išvyko į gaisro rajoną Neringoje.

Pagalbos paprašyta iš Latvijos ir Lenkijos specialiųjų tarnybų.

Generalinė miškų urėdija kreipėsi į kolegas Lenkijos miškininkus iš Balstogės, turinčius didelės patirties ir technikos miškų gaisrams gesinti. Tam pritaikytas lėktuvas pasiruošęs pakilti

AB „Lesto“ įspėja, kad Kuršių nerijoje vykdant gaisro gesinimo darbus gali būti išjungta aukštos įtampos (110 kV) elektros energijos linija, tiekianti elektros energiją Kuršių nerijai, dėl to nutrūktų elektros tiekimas vartotojams.

Patariama vaikams ir sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis vengti pasivaikščiojimų lauke. Kol kas oro taršos stebėjimo stotelės rodo tik nežymų taršos padidėjimą Klaipėdoje. Tačiau klaipėdiečiai jau jaučia dūmų tvaiką ir sunerimę stebi kitapus marių plintantį dūmų šleifą.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis naujienų portalą LRT.lt informavo, kad Kuršių nerijoje įdiegta miško gaisrų stebėjimo sistema sureagavo kone tuo pačiu metu, kaip ir buvo gautas pranešimas į Bendrąjį pagalbos centrą. Anot ministro, gesinti gaisro bus pasitelkiami ir kaimynai latviai, padėję lietuviams ir 2006-ųjų pavasarį.

„Mano turima informacija, praktiškai vienu metu ir žmonės, ir gaisrų sistema sureagavo, nes reaguoja nuo dūmų“, – portalui LRT.lt komentavo aplinkos ministras.

Primename, kad didžiulis gaisras Smiltynėje kilo 2006 m. gegužę. Tuomet ugnis buvo užgesinta tik po 26 dienų nuo gaisro pradžios.

Tuomet intensyviausiai miškas degė 10 parų, kol pasisekė ugnį užlieti ir pradėjo lyti. Tąkart išdegė 236 hektarai Smiltynės miško. Užsitęsusi pavasarinė sausra, ketvirta gaisringumo klasė, nepastovus vėjas lėmė nepaprastai greitą liepsnos plitimą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė