Aktoriui, režisieriui V.Masalskiui įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas (2)

Valentinas Masalskis

Valentinas Masalskis

Balandžio 24 dieną Klaipėdos universiteto (KU) Menų fakulteto Mokomajame teatre buvo minimas aktoriaus ir režisieriaus, KU profesoriaus Valentino Masalskio šešiasdešimtmečio jubiliejus. Jubiliatui įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Aktorius apdovanotas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Aktorių bei režisierių pasveikinti atvyko Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Kultūros ministerijos atstovai ir Klaipėdos universiteto vadovai, kolegos iš Klaipėdos dramos teatro. Šventės dalyviams buvo parodytas vienas iš V. Masalskio studentų spektaklis „Kopėčios“, neseniai sužavėjęs ir Prancūzijos žiūrovus.

„Visi apdovanojimai, kuriuos gauname, reikalingi žmonėms, kurie eina šalia mūsų, nes gyvent su tokiais žmonėmis kaip mes, kurie yra nesugyvenami, eit su jais kartu, pažint juos ir tikėt jais labai nelengva“, – sakė V. Masalskis.

Vienas garsiausių šalies teatro ir kino aktorių Valentinas  Masalskis gimė 1954 m, balandžio 11 d. Kaune. Studijavo tuometinės Lietuvos muzikos akademijos  Aktorinio meistriškumo katedroje, vėliau ilgą laiką dirbo Kauno valstybiniame akademiniame teatre, Nacionaliniame dramos teatre, buvo įkūręs studijas „Menas į šoną“ ir „Menų sambūris“. Pastaraisiais metais aktorius ir režisierius yra Klaipėdos universiteto Menų fakulteto režisūros katedros profesorius.

Per beveik 30 kūrybinės veiklos metų jis sukūrė apie 100 ryškių vaidmenų teatre, kine ir televizijoje, nusifilmavo šalies ir užsienio vaidybinėse juostose režisavo Viljamo Šekspyro (William Shakespeare), Fiodoro Dostojevskio, Gėtės (Goethe), Samuelio Beketo (Samuel Beckett) ir kitų klasikinių ir šiuolaikinių autorių kūrinius. Aktorius yra dirbęs kone su visais žymiausiais Lietuvos kino režisieriais: Arūnu Žebriūnu, Gyčiu Lukšu, Algimantu Puipa, Šarūnu Bartu ir kt. 1996 m. V. Masalskis pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė