Seimas priėmė rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje (3)

propatria.lt nuotr.

propatria.lt nuotr.

Balandžio 24 d. Seimas, 49 Seimo nariams balsavus už, 1 – prieš ir 8 susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl padėties Ukrainoje“ (Nr. XIIP-1699(3).

Rezoliucijoje reikalaujama, kad turi būti išvestos bei nuo Ukrainos pasienio atitrauktos Rusijos okupacinės ginkluotosios pajėgos Ukrainoje.

Rezoliucijoje raginama sprendžiant konfliktą regione: okupuotoje Ukrainos teritorijoje veikiančių marionetinių separatistinių darinių nepripažinimas, jėgos ir kitokios prievartos nenaudojimas, saugus pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų grįžimas į namus, Ukrainos jurisdikcijos atkūrimas Kryme bei gyventojams patrauklaus autonomijos modelio įdiegimas regione.

Priimtu dokumentu abi šalys raginamos sudaryti sąlygas dialogui, t. y. susilaikyti nuo veiksmų, tokių kaip separatizmo skatinimas ir šantažas energetikos sektoriuje, kuriais pasunkinama taikaus, tarptautinės teisės principus atitinkančio konflikto sprendimo paieška.

Europos Sąjunga kviečiama traktuoti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos Federacijos kaip vieną iš pagrindinių strateginių bendros Europos Sąjungos energetinio saugumo politikos uždavinių.

Rezoliucija Seimas skatina demokratijos plėtros, teisinės valstybės kūrimo ir kitas vidaus reformas Ukrainoje, kad būtų veiksmingai sprendžiamos vidaus politinės ir jurisdikcijos atkūrimo okupuotoje teritorijoje problemos ir Ukraina taptų visateise Europos ir transatlantinių organizacijų nare.

Kartu Lietuvos Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei siūloma vadovautis šios rezoliucijos principais sprendžiant užsienio politikos klausimus ir įgyvendinant Lietuvos užsienio politiką, taip pat siekti, kad šių principų būtų laikomasi nustatant ir įgyvendinant Europos Sąjungos bendrąją užsienio politiką, sprendžiant tarptautinio saugumo ir žmogaus teisių klausimus Jungtinėse Tautose, NATO, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje, Europos Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė