Pavardžių rašybos klausimo svarstymas Seime atidėtas (0)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, balandžio 24 d. Seime buvo numatyta svarstyti du alternatyvinius vardų ir pavardžių įstatymų projektus, tačiau projektai iš darbotvarkės buvo išbraukti socialdemokratams atsiėmus jų įstatymo projektą, kuris leistų dokumentuose pavardes ir vardus rašyti nelietuviškais lotyniško pagrindo rašmenims.

Šį klausimą norima svarstyti po Prezidento ir Europos parlamento rinkimų, kai bus mažesnė politinė įtampa.

Primename, kad  LLRA partneriai valdančioje koalicijoje socialdemokratai Irena Šiaulienė ir Gediminas Kirkilas balandžio 1-ąją Seime įregistravo Lietuvos Respublikos vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIP-1653, kuriame siūlo Lietuvos piliečio pase vietoje pavardės įrašo valstybine kalba leisti rašyti ir kitomis kalbomis lotyniško pagrindo rašmenimis, jeigu to pageidauja Lietuvos pilietis, ir jeigu jo pavardė šiais rašmenimis įrašyta dokumento šaltinyje…

Balandžio 11 d. visų, išskyrus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), Seimo frakcijų atstovai, siekdami kompromiso ir išeities iš politinės aklavietės, užregistravo alternatyvų Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą (XIIP-1675), kuriuo siūloma įteisinti nelietuvišką vardų ir pavardžių rašybą asmens tapatybės dokumentų papildomame puslapyje. Pagrindiniame paso puslapyje ir toliau būtų galima rašyti tik valstybine kalba.

Abu įstatymo projektus Seime buvo numatyta svarstyti dar balandžio 15 d., tačiau taktiniais sumetimais abu projektai tuo kart iš dienotvarkės buvo išimti taip pat.

Galimybės rašyti pavardes Lietuvos Respublikos dokumentuose ne valstybine kalba jau seniai reikalauja socialdemokratų partneriai valdžioje Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir pačios Lenkijos politikai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė