Nuo rugsėjo 17-oje sostinės gimnazijų pamokos prasidės 9 val. (0)

Moksleiviai kuria animacinį istorinį serialąNuo rugsėjo 1 dienos keisis 17-os  sostinės  4-mečių gimnazijų pamokų pradžios laikas. Kai kurių gimnazijų  9–12 klasių mokiniams jos prasidės viena valanda, kai kurių – pusvalandžiu  vėliau – nuo 9 val.

Pamokų pradžios laikas keičiamas  Vilniaus Antakalnio, Jono Basanavičiaus, Jono Pauliaus II gimnazijoje, Karoliniškių,  „Laisvės“, „Minties“, Mykolo Biržiškos, Pilaitės, Radvilų, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Šv. Kristoforo, Užupio, Vytauto Didžiojo,  Žemynos, Žirmūnų gimnazijose ir Vilniaus licėjuje.

Tikimasi, kad pamokų pradžią perkėlus iš 8 į 9 val. gerės mokinių savijauta, mokymosi rezultatai, taip pat išsispręs viešojo transporto perpildymo problema.

Dar rudenį atliktos moksleivių apklausos metu paaiškėjo, kad beveik pusė iš 45 tūkst. moksleivių į pamokas vyksta viešuoju transportu rytinio piko metu. 8 val. ryto pamokas pradeda 81 proc. visų sostinės moksleivių. Po diskusijos su tėvais ir mokyklų kolektyvais bei gavus jų pritarimą 9–12 klasių moksleiviams rekomenduota pamokas pradėti 9 val.

Mokslo įstaigų darbo pradžią perkelti iš 8 į 9 val. Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą pasiūlė dar 2006 m. Vieni pirmųjų šią iniciatyva palankiai įvertino Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Nuo šių metų paskaitos 9 val. prasideda  Vilniaus universitete, taip pat ir Lietuvos Edukologijos universitete.

Tai, kad vėlesnis pamokų laikas turi teigiamos įtakos moksleivių sveikatai ir savijautai, liudija ir užsienio patirtis. Londono Akademija tapo pirmoji mokykla Britanijoje pradedanti mokslą 10 val.  ir jos mokiniai tapo budresni ir aktyvesni pamokose. Mineapolyje (JAV) pakeitus aukštųjų mokyklų pradžios laikus iš 7:15 į 8:40, mokinių rezultatai pagerėjo kelis kartus. Taip pat vėliau prasidedant pamokoms sumažėja vėlavimas, pravaikštos, pagerėja pažymiai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė