Šiandien minima Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Šiandien minima Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena, kurią paskelbė Jungtinių Tautų organizacija savo sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas) ir apginti autorių teises.

Knyga suteikia žmogui žinių, idėjų, dvasinio peno, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, grožio ir moralės sampratą. Knyga padeda tautai pristatyti savo kultūrą kitoms šalims ir susipažinti su kitų tautų kultūra.

Pirmoji lietuviška knyga buvo išleista 1547 m. Tai Martyno Mažvydo Katekizmas (Catechismvsa prasty Szadei, Makslas skaitima raschta yr giesmes del kriksczianistes bei del berneliu iaunu nauiey sugulditas).

„Myliu knygą" | R.Dačkaus nuotr.

„Myliu knygą“ | R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią ir pasveikino šalies bibliotekininkus bei knygų mylėtojus su Pasauline knygos ir autorių teisių diena.

Jau tradicine tapusi akcija startavo Simono Daukanto aikštėje, kur bibliotekininkai, skaitytojai ir bibliotekų bičiuliai suformavo gyvą užrašą „Myliu knygą“.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė