Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministrai sutarė aktyviai bendradarbiauti gynybos srityje (2)

Michaelis Kovalis | Ukrainos Sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Michaelis Kovalis | Ukrainos Sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Balandžio 22 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Kijeve susitikęs su Ukrainos gynybos ministru pulkininku generolu Michailo Kovaliu  aptarė saugumo situaciją Ukrainoje, galimą Lietuvos paramą stiprinant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo klausimus. Abu ministrai pareiškė abipusį suinteresuotumą tęsti ir aktyviai plėtoti bendradarbiavimą  gynybos srityje.

Susitikime ministras J. Olekas išreiškė Lietuvos paramą Ukrainos nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui. „Mes nepripažįstame Krymo aneksijos ir smerkiame Rusijos agresyvius veiksmus, nukreiptus prieš Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą. Lietuva kartu su Aljanso nariais yra pasirengusi stiprinti NATO bendradarbiavimą su Ukraina, taip pat skatina Ukrainos įvairiapusį suartėjimą su Europos Sąjunga,“ – susitikime  kalbėjo ministras J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas informavo kolegą, kad  Lietuva ir Lenkija yra pasirengusios pasirašyti bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo sutartį ir  laukia Ukrainos atsakymo. Savo ruožtu  Ukrainos gynybos ministras plk. gen. M. Kovalis   patikino, kad Ukrainos Vyriausybė pritaria brigados steigimui ir yra baigiamos vidinės sutarties derinimo procedūros.

Susitikime Lietuvos ir Ukrainos  ministrai pasirašė 2014 m. dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planą. Jame numatoma kviesti Ukrainos karius  į kursus Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje,  teikti konsultacijas įvairiose srityse,  bendrai dalyvauti  tarptautinėse  operacijose.

Ministrai taip pat aptarė bendrą dalyvavimą tarptautinėje operacijoje Afganistane. Ministras J. Olekas padėkojo Ukrainos gynybos ministrui už ukrainiečių karių dalyvavimą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje, kuriai vadovavo Lietuva, bei aptarė tęsiamą bendradarbiavimą Kandahare.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas lankėsi Maidano aikštėje, kur pagerbė čia  žuvusiųjų atminimą.

Lietuva su Ukraina gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2000 metų. 2007-2013 m. Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu tarnavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovautoje Provincijos atkūrimo grupėje Goro provincijoje Afganistane, šiuo metu Ukrainos kariai tęsia tarnybą Lietuvos vadovaujamoje oro pajėgų mokymo grupėje Kandahare, Afganistane.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė