Mirė latvių folkloro judėjimo pradininkas Dainis Staltas (0)

Dainis Staltas | LETA nuotr.

Dainis Staltas | LETA nuotr.

2014 m. balandžio 22 d., vidudienį, Rygoje į Dausas išlydimas balandžio 12 d. miręs Dainis Staltas (Dainis Stalts), Latvijos folkloro judėjimo ir dainuojančiosios revoliucijos vėliavnešys, nepriklausomybės kovotojas, folkloro ansamblio „Skandinieki“ įkūrėjas ir ilgametis Lyvių sąjungos pirmininko pavaduotojas, – praneša jo sūnus Davis Staltas (Dāvis Stalts).

Visą gyvenimą Dainis paskyrė kovai už savo – lyvių ir latvių – tautą. Dainis buvo ir bus Latvijos dainuojančiosios revoliucijos simbolis, taip pat simbolis visiems, kas nepalaužtu stuburu tvirtai laikosi vertybių, diktuojamų ne silpnumo ar išlepimo.

Dar neseniai Dainis siuntė vaizdo sveikinimus visiems savo draugams, pažįstamiems ir geriems žmonėms, kurie linkėjo jam pasveikti, tačiau širdis nebeišlaikė to, kas susikaupė gyvenimo kovose, ir Dainio gyvenimo keliui toliau lemta tęstis lyvių Paukščių taku.

Dainio Stalto šeima maloniai dėkoja visiems, kas nuoširdžiai buvo kartu su Dainiu – tiek tiesiogiai, tiek mintimis – jo paskutinėje sunkioje kovoje, ir artimiausiu metu žada pranešti apie atsisveikinimą.

„Nors Dainis jau ir Anapilyje, tuo nesibaigia  kova už mūsų tautos vertybes. Jis įkvėpė daugelį, kurie, taip pat ir jo vaikai, tęs kovą už latvių ir lyvių tautas. Už mūsų tradicijas ir dvasios stiprybę,“ – sako Dainio Stalto žmona Helmi Staltė (Helmī Stalte).

D. Staltas gimė 1939 m. sausio 3 d. Rygoje. 1995 m. apdovanotas Latvijos Trijų Žvaigždžių ordinu. Buvo Latvijos 5 Seimo deputatas, 1997 m. išrinktas Rygos tarybos deputatu, Rygos taryboje dirbo daugelį metų.

Pagal tvnet.lv parengė Vytautas Rinkevičius

Kategorijos: Baltų žemėse, Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė