Į Zapyškį rinksis aitvarų mėgėjai iš visos Lietuvos (2)

Aitvarai | facebook.com nuotr.

Aitvarai | facebook.com nuotr.

Balandžio 26 dieną (šeštadienį) Zapyškio miestelyje (Kauno r.), šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, vyks respublikinė aitvarų šventė „Aitvarai Žemei ir Dangui“. Tai didžiausias toks renginys šalyje.

Šventės dėka miesteliui prigijo Lietuvos aitvarų sostinės vardas. Aitvarai ne tik puošia dangų, bet ir padeda sveikai gyventi. „Tradicinės kinų medicinos specialistai teigia, kad aitvarų skraidinimas yra geriausias ir maloniausias būdas išjudinti kaklo ir pečių juostos raumenis, pagerinti kraujotaką“, – tvirtino Zapyškio laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė ir festivalio koordinatorė Eglė Šidlauskienė.„Malonu, kad sulaukėme vietos bendruomenės ir Kauno rajono valdžios palaikymo“, – sakė šventės sumanytoja, klubo „Lietuvos aitvarų judėjimas“ koordinatorė Giedrė Aleksandravičiūtė.

„Zapyškio aitvarų šventę ypač pamėgo šeimos. Ore plazdantys įvairiaspalviai aitvarai stebina, džiugina ir priverčia pakelti akis į dangų, o Lietuvos dangus labai gražus“, – tvirtino E. Šidlauskienė.

Su aitvarais visada gražiai dera muzika. Šiemet Zapyškio aitvarų festivalio svečias – dainuojamosios poezijos atlikėjas Andriaus Kulikauskas. Jis muzikuos kartu su jauna dainų autore bei atlikėja Juste Kazakevičiūte ir gitaros virtuozu Gintaru Šulinsku.

Šventės rengėjai dalyvius vaišins koše ir šventiniu tortu. Kaip ir kasmet, kelis aktyviausius šventės dalyvius paskraidins aviatoriai. Neturintys aitvaro galės jį įsigyti arba pasigaminti vietoje veiksiančiose aitvarų dirbtuvėse.

Pirmą kartą Žemės dienai skirtas masinis aitvarų skraidinimas įvyko 1991 metais Nemuno ir Neries santakoje, vėliau renginys persikėlė į Zapyškį ir tapo tradiciniu. Respublikinę aitvarų šventę „Aitvarai Žemei ir Dangui“ organizuoja klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas“ ir Zapyškio laisvalaikio salė.

Renginys  nemokamas.
Dalyvių registracija prasidės 11.30 val., šventės atidarymas – 12 val.

aitvarų festivalis

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė