Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija (0)

Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija | kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija | kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

Balandžio 16 d. Krašto apsaugos ministerijoje apsilankę Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriai Džonas Makkeinas (John McCain), Džonas Baraso (John Barrasso) ir Džonas Hoevenas (John Hoeven) susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, kitais krašto apsaugos sistemos pareigūnais.

Susitikimo metu dalyviai aptarė pastarųjų mėnesių įvykius Ukrainoje ir Rusijos veiksmus, keliančius grėsmę ne tik Ukrainos, bet ir platesnio regiono saugumui. Susitikime pabrėžta, kad būtinas vieningas JAV ir Europos Sąjungos atsakas, kuris ne tik pademonstruotų Vakarų pasaulio vieningumą, bet ir priverstų Rusiją nutraukti neteisėtus veiksmus kaimyninėse valstybėse.

Kalbėdamas apie gynybos finansavimą ministras J.Olekas išreiškė viltį, kad kovo pabaigoje pasirašytas politinių partijų susitarimas, numatantis, kad iki 2020 m. krašto apsaugai bus skirti 2 procentai BVP, bus paskutinysis tokio tipo dokumentas ir pirmasis, kuris bus tikrai įgyvendintas.

Ministras taip pat padėkojo JAV už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir operatyviai atsiųstus papildomus naikintuvus Baltijos oro erdvės apsaugai sustiprinti. Kalbėdami apie sąjungininkų pajėgumų sustiprinimą Baltijos šalims, susitikimo dalyviai pabrėžė, kad NATO sutarties 5-asis straipsnis yra neliečiama vertybė. Tai atspindi ir šiandien NATO priimtas sprendimas dėl reikalingų priemonių sąjungininkų saugumui stiprinti.

Prieš atvykdami į Vilnių senatoriai lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiko su šiuo metu oro policijos misiją vykdančiais JAV kariais.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti kibernetinio ir energetinio saugumo klausimai.

Lietuvos bendradarbiavimas su strategine partnere JAV gynybos srityje yra itin aktyvus ir intensyvus. Lietuvos ir JAV kariai dalyvauja įvairiose kasmetinėse bendrose pratybose, kuriomis siekiama stiprinti priimančiosios šalies pajėgumus („Baltijos šeimininkas“), didinti karinius gebėjimus veikti kartu („Kardo kirtis“), Karinių jūrų pajėgų pratybos Baltijos jūroje BALTOPS, kt.

Lietuva taip pat intensyviai bendradarbiauja su JAV specialių operacijų pajėgomis, Pensilvanijos nacionaline gvardija, taip pat ir karinio rengimo, karo medicinos, kt. srityse.

Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija | kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija | kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė