Signataras Z. Vaišvila dėl VRK veiksmų kreipėsi į Vilniaus apygardos administarcinį teismą (7)

Signataras Zigmas Vaišvila | penki.lt nuotr.

Signataras Zigmas Vaišvila | penki.lt nuotr.

Balandžio 14 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į  Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT) dėl VRK vilkinimo priimti sprendimą dėl kovo 6 d. šiai komisijai įteikto prašymo dėl kandidatės į prezidento pareigas Dalios Grybauskaitės, VRK pateiktų, pasak signataro,  „žinomai melagingųs duomenų“ apie save.

Z.Vaišvila VRK neveikimą  balandžio 7 d., buvo aspkundęs Lietuvos vyriausiajam administraciam teismui (LVAT). Tačiau birželio 10 d. LVAT neskundžiama nutartimi atsisakė priimti Z. Vaišvilos skundą, motyvuodamas tuo, kad pagal Prezidento rinkimų įstatymo 18 str. 1 d. 3 p. tik politinių partijų atstovai ir kandidatų į Prezidentus patikėtiniai turi šią teisę. Dėl Z. Vaišvilos argumentų, kad jis skundą teikė ir kaip signataras, teismas nepasisakė, tačiau nurodė, kad jis turi teisę šį skundą pateikti VAAT. Tad signataras šia galimybe ir pasinaudojo.

Šiandien VAAT įteiktame skunde signataras nurodė kad demokratinės valstybės įstatymai negali sukurti precedentą valstybės vadovui ir pretendentui į šias pareigas teikti VRK akivaizdžiai melagingus duomenis apie savo  biografiją. Kandidatės D.Grybauskaitės pateiktų duomenų melagingumą, pasak Z.Vaišvilos, patvirtino ir pati kandidatė, kuomet 2009 m. Respublikos Prezidento rinkimų pretendento į kandidatus anketoje VRK nurodė priešingus duomenis apie save, paneigiančius jos 2014 m. VRK pateiktus duomenis.

Z.vaišvila atkreipė dėmesį į tai, kad nepataisius šių duomenų, rinkėjai vadovausis VRK oficialiai skelbiama melaginga D. Grybauskaitės pateikta informacija, susijusia su kandidatės lojalumu ar nelojalumu 1990 m. kovo 11 d. atkurtai Lietuvos Respublikai.

Z. Vaišvila VAAT įteiktame skunde prašo teismą taikyti sprendimo šioje byloje užtikrinimo priemones – iki teismo sprendimo įsiteisėjimo arba atitinkamų aplinkybių  pašalinimo, uždrausti VRK atlikti bet kokius tolimesnius veiksmus, susijusius su atitinkamų kandidatų dalyvavimu gegužės 11 d. Respublikos Prezidento rinkimuose.

„To nepadarius, dėl galimai neteisėtų VRK veiksmų bus ne tik didinama valstybės patiriama žala dėl VRK daromų išlaidų, gali būti sužlugdyti gegužė 11 d. Respublikos Prezidento rinkimai, o nuo rinkėjų nuslėpta esminė oficiali informacija apie kandidatus“, – teigia signataras Z.Vaišvila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė