Anykščiuose įkurtas pirmasis Aukštaitijoje menų inkubatorius (0)

Anykščių menų inkubatorius

Anykščių menų inkubatorius

Oficialiai atidarytas beveik 7 mln. litų kainavęs naujasis Anykščių menų inkubatorius-menų studija – jame jau įsikūrė 20 meno kūrėjų, o modernios ir šiuolaikiškos inkubatoriaus patalpos pritaikytos organizuoti renginius net 200 žmonių.

„Menų inkubatoriaus tikslas – skatinti kūrybiškų žmonių verslumą. Tai pirmas toks objektas Aukštaitijos regione, kuriame po vienu stogu susibūrė odininkai, keramikai, vitražistai, fotografai, tekstilininkai. Inkubatoriuje bus rengiami tapybos ant šilko edukaciniai užsiėmimai suaugusiems, kalbų mokymas per kūrybą vaikams nuo 4 metų, organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai“, – sakė menų inkubatoriaus sumanytoja ir direktorė Daiva Perevičienė.

Anykščių rajono meras S.Obelevičius teigė, kad menų inkubatorius – didelis paskatinimas Anykščių miestui, kuris turi visas galimybes tapti Aukštaitijos regiono lyderiu.

„Mūsų miesto geografinė padėtis gana palanki, nes tiek Kaunas, tiek Vilnius yra šalia, todėl naujo inkubatoriaus atsiradimas – dėsningas. Tikimės, kad inkubatoriaus atsiradimas dar labiau padidins turistų srautus mūsų mieste, populiarins  mūsų kraštą“, – kalbėjo rajono vadovas.

Pasak D.Perevičienės, inkubatoriuje norintys dirbti menininkai gali mažesnėmis negu rinkos kainomis nuomotis ne tik patalpas, bet ir kūrybai reikalingą inventorių: tekstilės ir dizaino studijos įrangą, medžio apdirbimo studijos įrangą, keramikos studijos įrangą, fotografavimo, video, kompiuterinę ir programinę įrangą. Tai galimybė menininkams dirbti su aukščiausios kokybės technikos priemonėmis, kurių patys įpirkti daugelis neįstengtų.

Anykščių menu inkubatorius

Anykščių menų inkubatorius

„Mūsų inkubatoriuje dirbantys menininkai perteiks savo žinias jaunimui, o tai, tikimės, skatins  didesnį jaunimo užimtumą“, – kalbėjo direktorė.

Menų inkubatoriui įrengti panaudota apie 4,5  mln. litų Europos Sąjungos paramos lėšų, kitą dalį skyrė rajono savivaldybė. Projekto įgyvendinimas užtruko šešerius metus.

Menų inkubatorius – jau antras šiais metais naujas objektas Anykščiuose – vos prieš porą mėnesių atidarytas naujas viešbutis „SPA Vilnius Anykščiai“. Šiuo metu Anykščių šilelyje taip pat įrenginėjamas analogų Lietuvoje neturintis medžių lajų takas (300 metrų ilgio). Šis unikalus projektas turėtų būti baigtas kitų metų viduryje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė