Vakarams stebint Rusija toliau drasko Ukrainą (video) (2)

Ginkluoti smogikai | stopkadras

Ginkluoti smogikai | stopkadras

Ukrainoje įtampa  kasdien vis didėja. Rusijos Federacija diversantų pagalba Rytų Ukrainoje vienas po kito užima valstybinius pastatus, plėšia ginklų sandėlius ir dalina ginklus separatistams, o tie reikalauja Rusijos įsikišimo ir rytinių Ukrainos sričių prijungimo prie Rusijos.

Ukrainos valdžia atsižvelgusi į provokacijų mąstą ir grėsmę šalies teritoriniam vientisumui balandžio 13 d. Slavianko mieste pradėjo vykdyti antiteroristinę operaciją. Pranešama, kad ši operacija jau pareikalavo aukų: 5 Ukrainos specialiųjų pajėgų kariai buvo sužeisti, vienas žuvo.

Balandžio 12 d. apie 200 ginkluotų smogikų grupė užėmė Slaviansko milicijos nuovadą bei Ukrainos Saugumo Tarnybos (UST) pastatą. Ginkluoti smogikai taip pat atakavo Slaviansko milicijos dalinį.

Balandžio 13 d. susirėmimai vyko taip pat Rytų Ukrainos mieste Charkove, kuriame tą dieną vyko Maidano ir Antimaidano mitingai. Prorusiški separatistai ginkluoti lazdomis ir fejerverkais užpuolė maidano aktyvistus. Yra sužeistųjų.

Vienas po kito skelbiami pranešimai apie valstybinių pastatų užėmimus.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį prorusiški teroristai šturmavo Donecko srityje esančio Janakijevo miesto prokuratūrą, miesto milicijos skyrių bei miesto tarybą. Virš miesto tarybos pastato jie iškėlė Rusijos ir taip vadinamos Donecko respublikos vėliavas.

Užgrobta prie Azovo jūros esančio Mariupolio miesto merija. Teroristai merijos pastate nuplėšė Ukrainos vėliavą ir aplink pastatą pradėjo statyti barikadas.

Manoma, kad pagrindinę užpuolikų jėgą sudaro Rusijos vyriausiosios žvalgybos valdybos specialūs daliniai. Įvairiuose Donecko srities rajonuose svarbiausios valstybės įstaigos puolamos pagal vieną scenarijų: „žali žmogeliukai“ šturmuoja milicijos skyrius ir Saugumo tarnybos pastatus, išplėšia ginklų sandelius ir čia pat gatvėje išdalina ginklus  vietiniams separatistams.  Rusijos Federacijos šalininkų gretas sudaro buvę ir dabartiniai Janukovyčiui ištikimi jėgos struktūrų darbuotojai, o gyvąjį skydą suformuoja vietiniai prorusiškai nusiteikę gyventojai. Tokiomis sąlygomis keli šimtai žmonių užgrobę valdžios įstaigas daugelyje Donbaso miestų prisistato kaip viso regiono atstovai.

Kramatorsko miesto milicijos pastato šturmas balandžio 12 d.:

„Prieš Ukrainą vykdoma karinė agresija“, – teigia Ukrainos prezidento administracijos pavaduotojas Andrejus Senčenko. Jis pabrėžė, kad Ukrainos greitojo reagavimo pajėgos yra parengties padėtyje ir pasiruošusios atidengti ugnį. A.Sončenko pareiškė, kad Ukrainos valdžia neleis Rusijai pakartoti Krymo scenarijaus Rytų Ukrainoje.

Ukrainos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad Ukrainos valdžia balandžio 12 d. įvykius Ukrainoje laiko Rusijos išorinės agresijos apraiškomis.

Tuo tarpu Vakarų šalių žiniasklaida toliau rašo apie vidinius neramumus ir susidūrimus šalyje ir nemato Rusijos Federacijos armijos Rytų Ukrainoje. Rusijos Federacijos agresiją prieš Vakarų šalių pažadais  nuginkluotą šalį tęsiasi ir tik laiko klausimas kada bus pakartotas putiniškas Krymo scenarijus tik jau daug kartų didesniu mąsteliu.

Viršutinė nuotrauka padaryta Rusijos Federacijos kariams užgrobiant Krymą, o apatinė nufotografuota balandžio 13 d. Slavianske. Tokią ginkluotę turi tik Rusijos kariškiai (www.liga.net nuotr.):

rusus-smogikai-ukrainoje-radiosvoboda.org-nuotr Prorusiški separatistai blokuoja įvažiavimo kelius į Slavianską:

Prorusiški separatistai užgrobė Slaviansko milicijos skyrių:

Prorusiški separatistai Slavianske laukia šturmo:

Po susišaudymo Slavianske:

Papildyta:

20 val. Pasibaigus Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdžiui Ukrainos Respublikos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas per televiziją kreipėsi į šalies žmones pranešdamas, kad pradedama vykdyti plataus masto antireroristinė operacija naudojant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas. „Neleisime Rusijai Rytų Ukrainoje pakartoti Krymo scenarijų“, – sakė O. Turčynovas.

Visiems ginkluotiems asmenims besipriešinantiems Ukrainos pajėgoms duotas ultimatumas iki pirmadienio ryto sudėti ginklus. Pasidavusiems pažadėta amnestija.

Prezidento kreipimasis į Tautą (2014-04-13):

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė