Tautininkai ragina priešintis valstybės nusavinimui (53)

LVAT skelbia nutartį | R.Garuolio nuotr.

LVAT skelbia nutartį | R.Garuolio nuotr.

Balandžio 13 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nepatenkinęs referendumo dėl lito išsaugojimo iniciatyvinės grupės prašymo įpareigoti Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) įregistruoti referendumo iniciatyvą ir išduoti parašų rinkimo lapus jo iniciatoriams,  nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo, ar VRK turi teisę atmesti Konstitucijos pataisas, teigdama, kad tai prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Komentuodamas tokį LVAT sprendimą vienas iš referendumo iniciatyvinės grupės narių, tautininkas Gintaras Songaila sakė: „Teismo sprendimas reiškia, kad piliečiai savo iniciatyvos negali įgyvendinti tol, kol Konstitucinis Teismas neišaiškins kažko. Iš esmės tai reiškia, kad piliečiai jokios iniciatyvos įgyvendinti referendumu negalės, jeigu to nenorės leisti valdžia“.

Pasak G.Songailos, neaišku, po kiek metų Konstitucinis Teismas svarstys į kausimą. „Referendumo dėl lito priešininkai pasiekė savo – byla, o tai reiškia ir piliečių iniciatyva yra sustabdytos. Šie veiksmai yra neteisėti, nes nei Lietuvos Respublikos įstatymai nei Lietuvos Konstitucija nenumato tokios galimybės“, – sakė G.Songaila.

Atsiliepdamaį LVAT nutartį Tautininkų sąjunga šiandien išplatino viešą pareiškimą dėl šios teismo  nutarties, kuriame nurodo, kad panašius prašymus KT gali nagrinėti net 8 ar daugiau metų, tad šis LVAT sprendimas, pasak tautininkų, reiškia, jog kol KT neišnagrinės LVAT prašymo Lietuvos piliečiai „nebegalės inicijuoti jokių referendumų, jei Vyriausioji rinkimų komisija padarys prielaidą, kad tokios iniciatyvos gali griauti Konstitucijos  darną“.

„Tokiu būdu pats VAT neteisėtai sustabdė ne tik piliečių referendumo iniciatyvą dėl lito išsaugojimo, bet visas kitas galimas referendumų iniciatyvas. Tai reiškia, kad VAT ir Vyriausiąja rinkimų komisija suvaržė ne tik Konstitucijoje garantuojamą referendumo iniciatyvos teisę bet paneigė ir patį Tautos suverenumo principą bei Konstitucijos nuostatą, kad niekas negali varžyti suverenių Tautos galių“, – rašoma sekmadienio pavakare Tautininkų sąjungos išplatintame pareiškime.

Tautininkai teigia, kad po šios LVAT nutarties, kuri remiasi ir KT sausio 24 d. pasisakymais, Lietuvos Respublika formaliai nustojo būti „demokratine respublika“, „kadangi Lietuvos, kaip demokratinės valstybės konstitucinis pagrindas – Tautos valia“.

Tautininkai paragino visus Lietuvos Respublikos piliečius suvokti kas atsitiko ir pakvietė „priešintis valstybės nusavinimui, šalinti valstybę naikinančius politikus bei pareigūnus“.

Rengti referendumą dėl lito išsaugojimo siekia Lietuvos piliečių visuomeninė iniciatyvinė grupė, kurios narių tarpę yra tokie žinomi politikai ir visuomenininkai kaip: Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys, Tautininkų sąjungos ir Tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, Tautininkų sąjungos Strateginio komiteto pirmininkas Gintaras Songaila, rašytoja Erika Drungytė, verslininkas Gintaras Jonas Aleknavičius ir kiti.

Lietuvos valdžia eurą Lietuvoje ketina įvesti 2015 metais.

***

Skelbiame visą TS pareiškimo tekstą:

TAUTININKŲ  SĄJUNGOS

Pareiškimas

Dėl 2014 m. balandžio 13 d. Vyriausiojo administracinio teismo nutarties, užkertančios kelią Konstitucijos garantuojamai piliečių referendumo teisės įgyvendinimui

2014-04-13

Šiandien Vyriausiasis administracinis teismas (toliau – VAT) priėmė nutartį pagal piliečių referendumo iniciatyvinės grupės (toliau Grupė) skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos atsisakymo įregistruoti referendumo iniciatyvą dėl lito išsaugojimo.

VAT savo nutartyje pripažino, kad  Vyriausiajai rinkimų komisijai įstatymai nenustato kompetencijos vertinti ar referendumui pateiktas sprendimo projektas atitinka Konstituciją ir Teisėkūros pagrindų įstatymą, o VAT „savo praktikoje nuolat akcentuoja, jog veikimas viršijant kompetencijos ribas (ultra vires) yra pagrindas viešojo administravimo subjekto aktą pripažinti neteisėtu. Viešojo administravimo subjektas turi tik tuos įgalinimus, kurie jam konkrečiai suteikti, plečiamas kompetencijos aiškinimas – negalimas“.

Tačiau kartu teismo kolegijos nuomone  reikalingas „mechanizmas, kurio pagalba būtų galima užkirsti kelią Konstitucijai prieštaraujančioms Konstitucijos pataisoms priimti ir įsigalioti“. Teismo kolegijos, kurios  nariai Anatatolijus Baranovas, Irmantas Jarukaitis, Ričardas Piličiauskas, Arūnas Sutkevičius, Skirgailė Žalimienė, manymu, tai yra „Konstitucijos draudžiama spraga“, todėl teismas kreipėsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti ar referendumo įstatymas „ta apimtimi, kuria nenustato Vyriausiosios rinkimų komisijos įgaliojimų vertinti Lietuvos Respublikos piliečių siūlomo referendumu priimti (Konstitucijos pakeitimo) įstatymo projekto atitiktį Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir atlikto vertinimo pagrindu priimti sprendimus“, kuriais nebūtų leidžiama inicijuoti referendumų, atitinka Konstituciją. Kartu VAT sustabdė administracinės bylos nagrinėjimą, kol Konstitucinis Teismas neišnagrinės šio VAT prašymo.

Tautininkų sąjunga,  įvertindama šią VAT nutartį, p a r e i š k i a:

Kadangi Konstitucinis Teismas tokius prašymus nagrinėja aštuonis ir daugiau metų, ši VAT nutartis reiškia, kad piliečiai visą šį laikotarpį nebegalės inicijuoti jokių referendumų, jei Vyriausioji rinkimų komisija padarys prielaidą, kad tokios iniciatyvos gali griauti Konstitucijos  darną. Tokiu būdu pats VAT neteisėtai sustabdė ne tik piliečių referendumo iniciatyvą dėl lito išsaugojimo, bet visas kitas galimas referendumų iniciatyvas. Tai reiškia, kad VAT ir Vyriausiąja rinkimų komisija suvaržė ne tik Konstitucijoje garantuojamą referendumo iniciatyvos teisę bet paneigė ir patį Tautos suverenumo principą bei Konstitucijos nuostatą, kad niekas negali varžyti suverenių Tautos galių.

Po šios nutarties, kuri remiasi ir Konstitucinio Teismo sausio 24d. pasisakymais, Lietuvos Respublika formaliai nustojo būti „demokratine respublika“, kadangi Lietuvos, kaip demokratinės valstybės konstitucinis pagrindas – Tautos valia.  Raginame visus Lietuvos Respublikos piliečius suvokti kas atsitiko ir priešintis valstybės nusavinimui, nušalinti valstybę naikinančius politikus bei pareigūnus.

Julius Panka,  Tautininkų sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė