Teismas nagrinėja VRK veiksmus užkertant kelią referendumui dėl lito išsaugojimo (nuotraukos, video) (57)

LVAT nagrinėja VRK veiksmus užkertant kelią referendumui dėl lito išsaugojimo | tautininkusajunga.lt nuotr.

LVAT nagrinėja VRK veiksmus užkertant kelią referendumui dėl lito išsaugojimo | tautininkusajunga.lt nuotr.

Balandžio 12 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) imasi nagrinėti skundą kurį balandžio 11 d. šiam teismui pateikė referendumo dėl lito išsaugojimo iniciatyvinė grupė. Referendumą inicijuoti ketinantys Lietuvos piliečiai apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neregistruoti referendumo iniciatyvinės grupės dėl lito išsaugojimo ir neišduoti jai parašų rinkimo lapų.

Iniciatyvinė grupė siekia referendumu priimti Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisas gražinant seniau galiojusias nuostatas, kad Lietuvos nacionalinė valiuta yra litas, o pinigų emisiją gali atlikti tik Lietuvos bankas. Referendumui teikiamame įstatymo projekte taip pat numatyta, kad nacionalinio piniginio vieneto galima atsisakyti tik privalomuoju referendumu. Referendumui teikiamo įstatymo projekte numatyta ir galimybė, kad šalia lito, atsiskaitymams gali būti naudojami ir kiti piniginiai vienetai, jei tą nustato tarptautinės sutartys. Rengiant šį referendumui teikiamą įstatymo tekstą buvo atsižvelgta į visas Seimo Teisės departamento pastabas.

Rengti referendumą dėl lito išsaugojimo siekia Lietuvos piliečių visuomeninė iniciatyvinė grupė, kurios narių tarpę yra tokie žinomi politikai ir visuomenininkai kaip: Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys, Tautininkų sąjungos ir Tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, Tautininkų sąjungos Strateginio komiteto pirmininkas Gintaras Songaila, rašytoja Erika Drungytė, verslininkas Gintaras Jonas Aleknavičius ir kiti.

„2006 m. VRK dar leido tautininkams rinkti parašus dėl Referendumo už lito išsaugojimą, nors tada stojant į euro zoną iš Lietuvos nebuvo reikalaujama gelbėti eurą įsivedusias šalis, pervedant į Euro stabilizavimo fondą, – nes jo dar nebuvo, – milijardą litų ir sumokant 8.6 milijardo litų euro zonos šalių skoloms padengti“, – priminė iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas J.Panka.

Lietuvos valdžia eurą Lietuvoje ketina įvesti 2015 metais.

Papildyta:

Balandžio 12 d., 13.30-16.00 val. Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT)  svarstė įniciatyvinės grupės skundą dėl VRK veiksmų neleisti rengti referendumo dėl lito išsaugojimo. Teismas savo sprendimą skelbs šį sekmadienį 14.00 val.

Pasak iniciatyvinės grupės narių VRK atstovo Jono Udrio argumentai buvo labai silpni.

2006 m. tautininkų plakatas „Neskubėkime laidoti lito“.

Papildyta balandžio 13 d. 14:35 val.:

Balandžio 13 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė dėl euro referendumo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).  LVAT prašo KT išaiškinti, ar VRK turi teisę atmesti Konstitucijos pataisas, teigdama, kad tai prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Vienas iš referendumo iniciatyvinės grupės narių, tautininkas Gintaras Songaila taip komentavo LVAT sprendimą: „Teismo sprendimas reiškia, kad piliečiai savo iniciatyvos negali įgyvendinti tol, kol Konstitucinis Teismas neišaiškins kažko. Iš esmės tai reiškia, kad piliečiai jokios iniciatyvos įgyvendinti referendumu negalės, jeigu to nenorės leisti valdžia“, – sekmadienį po sprendimo paskelbimo žurnalistams sakė G.Songaila.

Pasak G.Songailos, neaišku, po kiek metų Konstitucinis Teismas svarstys į kausimą. „Referendumo dėl lito priešininkai pasiekė savo – byla, o tai reiškia ir piliečių iniciatyva yra sustabdytos. Šie veiksmai yra neteisėti, nes nei Lietuvos Respublikos įstatymai nei Lietuvos Konstitucija nenumato tokios galimybės“, – sakė G.Songaila.

httpv://youtu.be/r4ttgasyWAM

httpv://youtu.be/tiS2AIM_y2g

httpv://youtu.be/k8Tr23RGdgs

httpv://youtu.be/lxvpoDa7i6k

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė