Nacionaliniame Kauno dramos teatre lietuviška premjera (nuotraukos) (0)

Spektaklis „Gentis“ | rengėjų nuotr.

Spektaklis „Gentis“ | rengėjų nuotr.

Jau šį savaitgalį Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiosios scenos uždangą pravers ilgai laukta režisieriaus Agniaus Jankevičiaus premjera – drama „Gentis“, pagal lietuvių rašytojos Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“.

Vienos dalies spektaklis „Gentis“ – tai paskutinės gyvos Šimonių šeimos giminės atstovės Rožės pasakojimas apie savo gentį, giminę. Čia, kaip ir „Aukštujų Šimonių likime“ neišvengiama autobiografinių detalių. „Rožės Šimonytės prototipas yra pati Ieva Simonaitytė. Kūrinyje ji rašo apie save, savo mamą ir tėvą. Jos asmeninė ir romano istorijos yra panašios.“, – teigia režisierius. Spektaklyje taip pat naudojami tekstai iš pačios rašytojos prisiminimų bei autorės publicistiniai straipsniai.

Režisierius Agnius Jankevičius žinomą lietuvių literatūros romaną pasirinko vedinas smalsumo, ar 1935m. parašytas kūrinys gali gyventi esamu laiku. „Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį I.Simonaitytės tekstą ir, galbūt, į pačią fabulą,“ – atvirauja šių metų „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškas idėjas apdovanotas menininkas.

Pagrindinį, Rožės Šimonytės, vaidmenį dramoje atliekanti aktorė Inga Mikutavičiūtė pasakoja, jog susigyventi su vaidmeniu nėra lengva: „Vaidmuo yra skaudus – žmogus pasaulyje lieka vienas ir turi sukaupti visas jėgas, tikėti gyvenimu ir viltimi.“

Būsimoji premjera taip pat sutampa su aktorės Jūratės Onaitytės sugrįžimu į rekonstruotą didžiąją sceną. „Pamilau savo heroję ir ją jaukinuosi,“ –sako premjerai susikaupusi iškili menininkė.

Dramoje taip pat vaidina ir puikiai Nacionalinio Kauno dramos teatro žiūrovams pažįstami aktoriai Aleksandras Kleinas, Gabrielė Aničaitė, Gintaras Adomaitis, Daiva Rudokaitė bei Gintautas Bejeris. Scenografija ir kostiumais rūpinasi Laura Luišaitytė, o šviesomis ir vaizdo projekcijomis – Vladimiras Šerstabojevas.

Spektaklio „Gentis“ premjera – 2014 m. balandžio 12, 13 ir 16 dienomis Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje. Daugiau informacijos tinklalapyje. Bilietų galima įsigyti teatro ir TIKETOS kasose.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė