Dargužių amatų centras vienys Dzūkijos regiono amatų meistrus (0)

Dargužių amatų centras | varena.lt nuotr.

Dargužių amatų centras | varena.lt nuotr.

Dargužiai, visoje Lietuvoje garsėjantys kaip sūrių gamintojų kaimas, nuo šiol bus žinomi ir kaip amatų centras, subursiantis ne tik Varėnos krašto, bet ir viso Dzūkijos regiono amatų meistrus. Kovo mėnesį savo veiklą pradėjęs amatų centras duris plačiai atvers ir gausaus būrio lankytojų lauks jau birželi 7-ąją, Dargužių Sekminių šventės metu.

Dargužių amatų centras įsikūrė įspūdingame pastate, kuriame anksčiau veikė kaimo mokykla. Daugybę metų kaimo švietimo ir kultūros židiniu buvęs pastatas jau kurį laiką buvo nenaudojamas ir prašyte prašėsi atnaujinimo.

Varėnos rajono savivaldybės administracijai įgyvendinus projektą „Amatų centro įkūrimas Dargužių kaime”, pastatas buvo iš esmės atnaujintas. Varėnos rajono savivaldybės tarybai 2014 m. vasario 25 d. sprendimu pritarus viešosios įstaigos Amatų centro Dargužių kaime steigimui, šių metų kovo 24 d. įregistruota viešoji įstaiga Dargužių amatų centras.

Dargužių amatų centro tikslas – suvienyti Varėnos rajono ir aplinkinių savivaldybių tautodailininkus ir amatininkus, siekiant išsaugoti Dzūkijos regiono kultūrinį paveldą.

Steigėjo, Varėnos rajono savivaldybės, laikinai eiti vadovo pareigas paskirta Rimutė Gudonienė sako, jog amatų centro idėja yra labai graži, svarbiausia ją puoselėti ir plėtoti.

„Dargužiai savo veikla jau yra žinomi. Rengiame įspūdingas Dargužių Sekminių šventes, čia gyvuoja sūrininkų namai, turime veiklią kaimo bendruomenę. Jau kelintus metus keliaujantys po Lietuvą turistai iš Amerikos, Kubos, Kinijos, kitų šalių atranda ir Dargužius.

Svarbiausia – įsukti veiklos ratą. Pirmiausia stengsimės prisikviesti vietinius amatų meistrus, kurių ir Dargužiuose, ir aplinkiniuose kaimuose tikrai turime. Planuojame organizuoti įvairius mokymus, rengti įvairiausias parodas. Pirmieji autoriai bus Dargužiuose gyvenantis ir kuriantys žymus dailininkas Jonas Daniliauskas, menine fotografija besidomintis Valkininkų parapijos klebonas Bronius Krakevičius. Jau dabar centre sukaupta nemažai tautodailininkų, amatininkų darbų, kurių galima ir įsigyti“, – sako R. Gudonienė

Amatų centro veiklai iš projekto lėšų bus nupirkta įrangos – ekspoziciniai bei darbo baldai, specifiniai amatininkų prietaisai.

Dargužių amatų centre numatoma vykdyti šviečiamąją, informacinę, organizacinę, konsultacinę, lobistinę veiklą. Dargužių amatų centro darbuotojai organizuos mokymus tradiciniams amatininkams bei tradiciniais amatais besidomintiems Varėnos rajono bendruomenės atstovams, taip pat atvykstantiems turistams. Taip pat jie teiks konsultacijas Varėnos rajono amatininkams įvairiais teisiniais, verslo plėtros, tradicinių amatų vystymo, mokymo, seminarų rengimo, dalyvavimo nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose ir mugėse bei kitais klausimais, susijusiais su tradicinių amatų vystymu.

Čia bus organizuojami įvairūs Varėnos rajono amatininkų renginiai ir susirinkimai, vystoma amatininkų asociacijų veikla, organizuojamos stovyklos. Tradicinių amatų meistrai galės kreiptis ir dėl jų dirbinių pardavimo.

Dargužių amatų centro darbuotojų užduotis – rūpintis ne tik tradicinių amatininkų interesais rajono ir nacionaliniu lygmenimis, bet ir mokymų, mugių bei kitų renginių organizavimu, taip pat kitokio pobūdžio finansavimu, informacijos apie tradicinius amatus ir su jais susijusius renginius sklaida.

Dargužių amatų centro vadovė R. Gudonienė tikisi, kad pradėjęs veiklą amatų centras tiktai suburs viso Dzūkijos regiono amatų meistrus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė