Tautinis ansamblis „Ratelinis“ atšventė veiklos 25-metį (nuotraukos) (0)

„Ratelinis“ | rengėjų nuotr.

„Ratelinis“ | rengėjų nuotr.

Praėjusį šeštadienį Kauno įgulos Karininkų ramovės didžiojoje salėje tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ surengė jubiliejinį koncertą, skirtą 25-erių metų veiklos sukakčiai.

Į renginį susirinko gausus būrys žiūrovų, miesto svečių, ansamblio draugų ir bičiulių. Susirinkusiems gerbėjams „Ratelinis“ dovanojo šypsenas, gražiausių šokių pynę ir skambiausių dainų puokštę. Žiūrovai begailėjo plojimų, šypsenų ir gėlių.

„Ratelinis“ parodė puikią koncertinę programą, tarsi apsukdamas ratą nuo pradžios ir dabarties. Koncerto vedančioji, buvusi ilgametė kolektyvo narė Liukrecija Navickienė, priminė kolektyvo istoriją.

Per 25-erius metus pasikeitė ansamblio pavadinimas, vadovai. Kolektyvas „Šilka“, įkurtas 1988 m. Kauno „Šilko“ akcinėje bendrovėje. Bankrutavus šiai įmonei nuo 2006 metų iki dabar „Ratelinis“ globojamas bendrovės „Kauno vandenys“.

Koncertą stebėjusi buvusi meno vadovė Gražina Kepežinskienė, prisimindama pirmuosius ansamblio žingsnius, gėrėjosi „Ratelinio“ dainininkų, šokėjų ir muzikantų energija, šiluma, džiaugėsi viso ansamblio narių profesionalumu ir meniniu lygiu. Chorvedys, pedagogas, kompozitorius Pranas Jurkonis pasidžiaugė, kad „Ratelinis“ yra tarsi tiltas, jungiantis tautinį meną mylinčias ir jį puoselėjančias kartas.

Koncerto pabaigoje buvę kolektyvo nariai ir vadovai kartu su „Rateliniu“ sudainavo bendrą dainą. Sudrebėjo Ramovės sienos nuo gausaus būrio skambių balsų.

Po koncerto „Rateliniui“ ir jo vadovams Kauno mero Andriaus Kupčinsko pasirašytą sveikinimą, medalius ir padėkas vadovams įteikė miesto tarybos narys Gediminas Žukauskas.

„Kol gyvuoja tokie kolektyvai, tol bus gyva Lietuva“, – sakė G. Žukauskas.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis buvo įteiktas meno vadovei Margaritai Tomkevičiūtei, o žalvarinis – ansamblio pirmininkei Virginijai Petrutienei. Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas „Rateliniui“ įteikė LR Kultūros centro sveikinimą, o vadovams Margaritai Tomkevičiūtei, Rinaldai Burinskienei, Justinui Butai, koncertmeisteriui Tadui Kvikliui padėkas. Ansamblio meno vadovei ir šokių grupės vadovei, choreografei Margaritai Tomkevičiūtei – LR Kultūros ministerijos padėka.

„Ratelinį” ir jo vadovus pasveikino ansamblio globėja UAB „Kauno vandenys”, tautinio meno kolektyvai „Rasa“, „Nemunas, „Suktinis“, „Kupolio rožė“, „Ave Vita“, „Svirbė“, „Vilnis“ iš Vilniaus, „Reketys“ iš Pakruojo, Aleksoto bendruomenė, Išlaužo bendruomenė, miesto choreografai, daugelis gerbėjų. Daug gražių žodžių ir linkėjimų išgirdo kolektyvas ir jo vadovai.

„Man buvo smagu žiūrėti į jūsų laimingus ir besišypsančius veidus, kai kam ir ašara nuriedėjo, džiugu, kad savo programa palietėme jūsų širdis, pavyko padovanoti šventę jums ir sau“, – po koncerto kalbėjo meno vadovė Margarita Tomkevičiūtė.

Dar ilgai šurmuliavo ansambliečiai ir svečiai, norėjosi pasibūti, pasišnekučiuoti, pasidalinti prisiminimais. Skirstytis nesinorėjo…

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė