Aplinkosauginės idėjos tapo priemone bauginti žmones (0)

zali.ltBalandžio 10 d.  susivienijimas Žali.LT kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, atkreipdamas dėmesį į vis intensyvėjančią propagandą, kurios tikslas sutapatinti aplinkosaugines idėjas ir veiklą prieš Lietuvą. Susivienijimas paprašė patvirtinti ar paneigti neva žaliųjų organizacijų vykdomą antivalstybinę veiklą, bet kokius ketinimus ar veiklą, kuri būtų susijusi su pasikėsinimais valstybei, jos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai.

„Niekada nesame gavę jokios finansinės paramos iš trečiųjų asmenų ar įstaigų. Mūsų veikla grindžiama nario mokesčiais, taip pat esame įgyvendinę mažą Europos Komisijos remiamą projektą. Tačiau dėka nacionalinio transliuotojo ir kai kurių partijų skleidžiamos propagandos visų žaliųjų veikla – tiek aktyvi agitacija prieš visas atomines elektrines mūsų regione, tiek kova prieš nesaugią skalūnų išgavimo technologijų plėtrą Lietuvoje, šiuo metu imta tapatinti su antivalstybine veikla. Tai nėra normalu“, – sako Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pasak jo, Lietuvos energetinį saugumą sąmoningai bandoma susieti su Visagino atominės elektrinės statybomis ir skalūnų dujų išgavimu. Tačiau žalieji mano, kad yra kitų, daug saugesnių būdų, kuriais Lietuva galėtų tapti nepriklausoma.

„Mūsų nuomone, atominės elektrinės buvimas negarantuos nepriklausomybės, o tokio objekto buvimas tiek Lietuvoje, tiek Baltijos regione ar aplink jį, tik dar labiau gali padidinti grėsmes. Žmogiška klaida, ar nedraugiškų grupių, valstybių sukelta katastrofa tokio tipo objekte galėtų padaryti neatitaisomą žalą Lietuvai bei jos kaimynėms. Tuo tarpu nesaugi skalūnų dujų gavyba kelia grėsmę didžiausiam Lietuvos turtui – geriamam vandeniui. Jos abejotiną saugumą įrodo ir su minėta kompanija susiję teisminiai procesai dėl padarytos žalos gamtai“, – rašoma Susivienijimo kreipimesi.

Pasak Susivienijimo koordinatoriaus pavaduotojos Virginijos Vingrienės, į protu nesuvokiamą propagandą nėra sureagavusi nei viena valstybinė institucija. Jei tokia informacija būtų pateikta per kitos ES priklausančios Vakarų valstybės nacionalinę televiziją, neabejotinai, tai būtų iššaukę griežtą atsaką. Mat aplinkosaugos tema tampa vis aktualesnė keičiantis klimatui.

„Sumaišties įneša ir VSD parengtas „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas“, kuriame užsimenama, kad užsienio šalių interesų įgyvendinimui Lietuvoje buvo pasitelkiami tiek valstybiniai, tiek nevyriausybiniai dariniai. Nepateikus konkrečių subjektų pavadinimų, suteikiama erdvė manipuliacijoms ir aplinkosauginėms idėjoms besipriešinančių grupių propagandos sklaidai“, – teigia Virginija Vingrienė.

Siekiant paneigti propagandą, Susivienijimas Žali.LT taip pat prašo viešai paskelbti, kokios aplinkosauginės organizacijos savo veikla kelia grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui, prisideda prie kitų valstybių interesų įgyvendinimo, kurios iš jų yra tiesiogiai remiamos Lietuvos saugumui grėsmes keliančių valstybių.

Pridedame Susivienijimo kreipimąsi.

zaliju rastas1

zaliju rastas2

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė